Jaki blue ray do mojego zestawu ?

tuptup

New member
Skisil mi sie klocek HK DVD 21 od kina domowego wiec zastanawiam sie nad kupnem blue ray. Zalezy mi na dobrym dzwieku i w kinie i w stereo wiec pytanie co warto wybrac. Przy okazji nie mam w Ampli HDMI wiec przez jakie zlacze najlepiej podlaczyc dziwek? optykiem?
Wstepnie zastanawialem sie nad :
Sony BDP-S360
LG DB 370
Panasonic DMP BD 60
a jako ze mam harmana patrzylem na model blue ray z tej firmy ale cena 2500 tys skutecznie mnie odstrasza (pytanie czy to sie przeklada na az tak lepsza jakosc)
Moj zestaw:
harman kardon avr 2550
Altus 300 front
Clipsch synergy sub10
Clipsch synergy centralny B2 i satelitki C1

P.S. moze ktos wie gdzie dokupic modul lasera do mojego DVD?
 

JaCkyLL

New member
Twój problem, zresztą jak wielu innych Forumowiczów, był już wielokrotnie poruszany.
Masz fajny ampli ale bez HDMI - ja też, tyle że ja mam model 235. Masz dwie możliwości:
1. decydujesz się na odtw. myśląc że niedługo wymienisz ampli na taki z HDMI - odtw. bez 7.1 analog out
2. decydujesz się na odtw. z 7.1 analog out i jeszcze przez jakiś czas powinieneś ampli nie wymieniać

przepraszam że tak krótko i lakonicznie, ale wszystkie za i przeciw znajdziesz w wielu topicach na forum. sam mam ten problem i roztrząsam go w kilku tematach między innymi o tym z bdp9500. modeli porządnych jest wiele, zależy tak naprawdę na co chcesz postawić, czy zależy ci na divx'ach, mkv'ach, streamingu i innych takich różnych. poczytaj przede wszystkim forum. myślę, że jak będziesz po czytance zadasz inne - bardziej konkretne pytania.
 

tuptup

New member
a podlaczajac optykiem lub coaxialem nie uzyskam takiego samego dzwieku? HDMI to raczej do TV pojdzie przeciez.... czy sie myle?

do tej pory myslalem ze te wyjscia 7,1 ktore sa w niektorych modelach sa potrzebne tym ktorzy nie maja ampli z kinem domowym.
 

JaCkyLL

New member
tuptup ...
nie jestem mistrzem w tej technologii, sam wiele czytam na forum by wiedzieć nieco więcej i tak prosto napiszę, że:
- mając odtw blueray i ampli z HDMI łączysz oba urządzenia po HDMI a nastepnie obraz na TV podajesz znów z ampli - sygnałem audio i video zajmuje się ampli - dźwięk na głośniki a wizja na TV - obróbką dźwięku zajmuje się ampli i jego dekodery
- mając ampli bez HDMI sygnał video z HDMI z blureya podajesz na TV a dźwięk z 7.1 analog podajesz na ampli i on dalej na głośniki - dzięki temu teoria mówi że odsłuchasz DTS HD MA -- to zadziała gdy odtw blue ma wyjścia 7.1 analog - obróbką dźwięku zajmuje się odtw blue i jego dekodery
- jest jeszcze trzecia opcja - ampli bez HDMI i odtw blue bez wyjść 7.1 analog. dźwięk wówczas z odtw podajesz optykiem lub coaxialem na ampli - z trzech opisanych opcji ta daje najmniej frajdy - nie bardzo kto ma zdekodować sygnał audio HD, brak dekoderów w blue i ampli

to tak bardzo BARDZO ogólnie, oczywiście na forum znajdziesz dużo informacji opisujących dokładnie kwestie funkcjonalności urządzeń - ampli i odtw blue
 
Ostatnia edycja:
Do góry