Jaki BD do zestawu Sony 40Full HD KDL 3500+Jamo 606+Yamaha 6060(661)?

Lemoniada

Member
Witam
Mam nadzieje że w tym poście pomożecie mi dokonać wyboru jaki blu-ray powinienem zakupić do swojego sprzętu
Mam telewizor Lcd 40 KDL 3500 Full HD więc zastanawiałem się nad BD sony BDB-S360, tyle że jest kilka minusów. I zastanawiam się czy odtwarzacz odczyta mi filmy które ściągam z torrentów DVD po 4.5 GB, jak wiadomo są to skompresowane z oryginałów. Ktoś powie kup odtwarzacz DVD, ale przecież można kupić BD który czyta DVD, bo BD nabiera tempa.
Mój ampliuner nie ma dekoderów HD, więc potrzebuje taki który bedzie przyszłościowy napakowany dekoderami,żeby wykożystać wszystkie filmy BD w maksimum, w miarę maksimum , oczywiście względem telewizora i kina.
Dziękuję za pomoc i myśle że wiele osób posiada taki zestaw sprzętu, szzególnie Yamahę i Jamo więc napewno im to pomoże
pozdrawiam
 

vandel

New member
do jakiej kwoty, czy ma czytac MKV i miec DLNA? wiekszosc blu czyta dvd-5 nagrywane wiec to nie jest dobrym kryterium doboru blu. podaj wiecej info
 

Lemoniada

Member
vandel napisał:
do jakiej kwoty, czy ma czytac MKV i miec DLNA? wiekszosc blu czyta dvd-5 nagrywane wiec to nie jest dobrym kryterium doboru blu. podaj wiecej info

Do kwoty około 600 zł max liczę na świąteczne promocje,
Jakie filmy kompresuje sie w MKV?
Jeżeli chodzi o połączenie z internetem bo DLNA chyba o to chodzi to w czym to mogę wykorzystać,
Najważniejsze jest dla mnie jak najlepszy obraz i dźwięk, żeby BD był z dekoderami HD bo mój ampli nie jest najnowszej generacji.
 

vandel

New member
podaj jaki ten ampli lub czy przyjmuje dzwiek PCM po hdmi. MKV to dla blu ray to samo co dvix/xvid dla DVD.pelno takich kopii w necie jakosc cos ala kanaly hd.
 

Ares78

New member
Jeśli chodzi o mkv to jest różnie w zależności od kompresji. Co dylematu to do 600zł dużego wyboru jak na razie nie ma, przy s360 należy pamiętać, że np. divxów się nie odtworzy... Zaproponowałbym PS3 slim, ale to też zupełnie inna półka cenowa.
 

vandel

New member
jest bardziej multimedialny. czyta dvix/mkv szybkie odtwarzanie blu. dobry upscalinig dvd. wyjście wielokanałowe czyli jest lepiej wyposażony niż sony a kosztuje niewiele więcej. a sam sie przekonałem ze od przybytku głowa nie boli.
 

Lemoniada

Member
vandel napisał:
jest bardziej multimedialny. czyta dvix/mkv szybkie odtwarzanie blu. dobry upscalinig dvd. wyjście wielokanałowe czyli jest lepiej wyposażony niż sony a kosztuje niewiele więcej. a sam sie przekonałem ze od przybytku głowa nie boli.

wszystko fajnie tylko nie jestem za bardzo przekonany do marek typu LG Samsung itd
Czy sony po jakiejś aktualizacji softa nie czyta mkv,
Czy filmy *264 to są Mkv?
 
Do góry