Jaki amplituner po Harman/Kardon AVR-355?

piekarz73

New member
cześć,
Obecnie posiadam, kupiony w 2008 roku zestaw ampli H-K AVR-355 oraz zestaw 5.1 głośników Monitor Audio serii Silver, w tym 2 duże kolumny RS8. Zresztą u kolegi Blackninja :)
Chciałbym wymienić sam amplituner, zostawiając obecne kolumny. To co podoba mi sie w Harmanie to przede wszystkim soczysty, żywy dźwięk, muzykalność, ale też elegancki wygląd - co ma też jednak znaczenie ;-)
Najchętniej kupiłbym kolejnego Harmana gdyby nie to, że nie ma co kupić :)

Co byście zaproponowali do tego zestawu głośników MA RS?

Zacząłem przeglądać oferty i zastanawiam się nad:

1. Marantz Cinema 60, chociaż bardziej wizualnie podoba mi się slim Marantz Cinema 70s, ale boję się, że będzie za niska moc wzmacniacza: wg specyfikacji to jest po 50W na kanał (chociaż H-K AVR355 ma wg specyfikacji po 65W, no, ale jest ta słynna harmanowska rezerwa prądowa). Czy wykorzystanie 7.1 do podłączenia bi-amp z MA RS8 napędziłoby te kolumny odpowiednio?

2. Yamaha MusicCast RX-A2A lub RX-V6A: tu na papierze jest więcej mocy, odpowiednio 125 i 150W. Czym różni się seria Aventage od Classic? Seria Aventage bardziej elegancko wygląda :)

3. Denon X2800H lub (jeśli w okazyjnej cenie) X3800H

Co wg Was zagrałoby najlepiej z moimi kolumnami?

Poza dźwiękiem kina domowego istotne jest dla mnie także jakość w muzyce (różnej, od rocka po jazz). Salon 40m2
 
Do góry