Jaki amplituner i głośnik centralny do KEF IQ50...proszę o poradę

bubu36

New member
Witam,
Kupiłem dość okazyjnie głośniki stereo KEF IQ50 i chcę na ich podstawie zbudować zestaw do filmów i muzyki(70%).
Nadal musze dokupić całą resztę zestawu czyli:
głośnik centralny: nie mam pojęcia czym powinienem się kierować w tym wzglęcie
głośniczki na tył montowane w suficie, widziałem, że są takie fajne kierunkowe, muszą być montowane w sufit bo mam ograniczenia w mieszkaniu okienno przestrzenne.

subwoofer: ile na niego wydać pieniędzy?? czy taki za 500zł z tonsila wystarczy?

oraz najważniejsze amplituner av.

Pomieszczenie do nagłośnienia to salon z aneksem ok. 30m2.

Nie mam pojęcia żadnego o głośnikach... generalnie nie wiem co i jak do tego dobrać. Nie zależy mi na ekstra efektach w kinie domowym. Uważam, że te podstawowe wystarczą ale chchiałbym mieć opcję oglądania w 5.1.

Co do amplitunerów to przyglądam się takim w cenie od 2000 do 3000.
powoli wariuje od nadmiaru specyfikacji... zatem proszę również o poradę co wybrać:

onkyo 636
onkyo 828
onkyo 737
onkyo 727
denon x3000
moze yamaha 775 bo ostatnio widzialem za 2000?
a moze najtansza yamaha z serii avantage??

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam
Rafał Zera
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dopisz do listy Marantz-a. Są teraz w fajnych cenach. Za 3k kupisz SR6008. Dobrze w stereo wypada też Harman avr370. Na subie tak nie oszczędzaj. Lepiej dozbieraj trochę kasy.
 

bubu36

New member
Dzięki wielkie.
Patrze tez na tego harmana i marantza. na hk nie bedzie spotify a szkoda.

czasem pojawiaja sie dobre ceny na amazonie i na ebayu ale nie wiem czy mozna im ufac?? macie jakies doswiadczenia? widze ze mozna zaoszczedzic 400-600zl ale nie wiem czy warto, czy nie bedzie problemow z gwarancja albo samym sprzetem.

pozdrawiam
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Napisz też do blackninja, ma dobre ceny i sprzęt z Polskiej dystrybucji. Co do ebayu to nie mam doświadczenia, ale sporo osób sobie chwali.
 
Do góry