Jaki amplituner do Quadral Quintas

marko10

New member
Cześć
Przymierzam sie do wymiany amplitunera, obecnie posiadam dosyć wiekowy zestaw Onkyo TX-SR606 oraz zestaw kolumn Quadral Quintas 2x700F, 2x500R, 500 BASE oraz sub JBL ES 150P/230.
Zestaw głośników na razie zostawiam (do wymiany może za rok), ale ampli musze wymienić bo się już sypie (kondensatory spuchły w module HDMI i przestał działać potencjometr). Z uwagi na ograniczenia w dostępności pod uwagę biorę Denon AVR-S660H lub AVR-S960H ewentualnie Onkyo TX-NR696. Pytanie który ampli do tego zestawu kolumn będzie najlepszy i ewentualnie który z Denon będzie bardziej odpowiedni (bo nie wiem czy nie skończy się na Denon z uwagi na dostępność). Dodam że pomieszczenie ma około 40 m2 i nie zamierzam używać 7.2.
 

marko10

New member
Jak najszybciej, oczywiście czeka się w niektórych sklepach miesiąc w innych 3 miesiące, cos tam powoli skapuje do magazynów
 

marko10

New member
Podbijam, czy naprawdę nikt nie używa tych amplitunerów:
Denon AVR-S660H lub AVR-S960H ewentualnie Onkyo TX-NR696 ?

Mam mały dylemat, bo nie wiem czy np. do AVR-S660H mój zestaw kolumn nie jest zbyt mocny, albo z kolei czy do TX-NE696 nie jest za słaby.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Zarówno Denon jak i Onkyo to dobre propozycje ,dawno temu miałem amplituner Onkyo z kolumnami Quadral i dobrze to grało w trybie stereo
Jeżeli masz możliwość wybierz amplituner mocniejszy (o większej mocy kanałów) przecież nie musisz rozkręcać na ful
Może być tak, że kiedyś wymienisz te kolumny na inne wtedy większa moc może się przydać
 
Do góry