Jaki amplituner do monitor audio

wiculeszczu

New member
Witam !

Zamierzam kupić zestaw kina domowego. Przeczytałem kilka tematów na forum i zgodnie z tym udałem się na odsłuch. Zacząłem od kolumn typu jamo 608 i paru innych, najbardziej spodobały mi się Monitor Audio MR 4. Kino ma się znajdować w pokoju 3,5 m x 5,2 m, używane będzie głownie do filmów 60% reszta różnego rodzaju muzyka (głównie radio internetowe). Kolumny podczas odsłuchu podłączone były do yamahy (modelu nie znam, yamaha kosztowała około 2500 zł )

Mam kilka pytań.

1. Czym różni sie seria mr 6 od mr 4? Czy warto dołożyć do mr 6 (początkowo zamierzałem kupić zestaw 5.0 za 2000 zł teraz rozważam na początek zakup samych frontów)
2. Jaką markę amplitunera wybrać aby się ładnie zgrało?
3. Jaki wybrać model ? Jak bardzo zwrócić uwagę na to czy posiada wyjście pre-out, spodobało mi się onkyo 626 ale chyba tego nie posiada.
4. Jakie funkcje powinien posiadać? wi-fi itp

Czego oczekuje:
- chyba tylko 2 wyjścia hdmi;

- chcę przeznaczyć około 2000zł.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
MR6 na jeden przetwornik więcej. Kolumna jest mocniejsza i ma więcej basu. Do pokoju 18m2 możesz już myśleć o MR6. Jeśli słuchałeś z Yamaha i Ci się podobało to najlepiej bierz Yamahę. Model 773/775 powinien spełnić Twoje oczekiwania.
 

wiculeszczu

New member
Powiem szczerze, że ta yamaha odpowiada mi tak średnio dlatego pytałem o jakiś inny amplituner. Dalej się zastanawiam jak bardzo potrzebne jest to pre out? używa się tego tylko w trybie stereo?
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
dla mnie Yamaha do MA byłą najlepszym wyborem, najlepiej mi pasowało granie no i wyposażenie yamahy jest bardzo dobre. MA to ciepłe kolumny i lepiej połączyć je z ostrzejszą elektroniką i jest dobra równowaga
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Powiem szczerze, że ta yamaha odpowiada mi tak średnio dlatego pytałem o jakiś inny amplituner. Dalej się zastanawiam jak bardzo potrzebne jest to pre out? używa się tego tylko w trybie stereo?

pre-out daje Ci możliwość rozbudowy zestawu o wzmacniacz bądź końcówkę mocy. Z dwoma wyjściami HDMI masz jeszcze Onkyo 626, Harman 171 i chyba Pioneer 923 też ma dwa. Tylko te amplitunery nie mają pre-out.
 
Ostatnia edycja:
Do góry