Jaki amplituner do Altus 150

leppeer

New member
Dzień Dobry,
od razu napisze, że jestem nowym użytkownikiem i laikiem w kwestii audio z ograniczonym budżetem.
Od kilku lat nie mogę się zabrać za zakup amplitunera do głośników Altus 150, mam ograniczony do 250-350 zł budżet i jak pewnie się domyślacie w grę wchodzi sprzęt jedynie używany (tak, zdaję sobie sprawę, że rewelacji nie można oczekiwać jednak nie jestem w stanie odłożyć większej kwoty). Z racji tego, że nie znam się, a chciałbym wybrać najlepiej w tym segmencie chciałbym prosić o poradę jakimi modelami mógłbym się ewentualnie zainteresować?
Muzyki słucham przeróżnej, ale są to brzmienia głównie z jazzu i funka po rap czy nawet rock + polskie radio ;)
Dane głośników:
ALTUS 150
Moc RMS : 70W
Moc max : 150W
Impedacja: 8
Efektywność 89dB 1W/1M
Pasmo: 45-18000hz

Posiadam też jakieś dwa słabsze głośniki, które ewentualnie też można by podłączyć.
Z góry dziękuję za porady.

E: Prosiłbym również o radę jakimi kabelkami te sprzęty najlepiej podłączyć...
 
Ostatnia edycja:

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli chodzi o altusy to poleciłbym ci sprzęt wydajny prądowo , nie wiem jak z amplitunerów ale ze wzmacniaczy to może coś z Yamahy z serii AX , miałem w domu AX-700(przekracza twój budżet ale być może niższe modele z tej serii też będą miały moc:p) przez chwilkę i ma "kopa" . Sam posiadałem Altusy 200 i gdy połączyłem je z ampli Harmana brakowało im mocy ... A dlaczego chcesz akurat ampli , zależy ci konkretnie na czymś (radio?)?
 

leppeer

New member
Przyznam szczerze, że radio to dla mnie fajne wyjście (nie przesłuchuję niekończących się zasobów muzycznych ponieważ ich nie posiadam). Ale jeśli faktycznie można przez to zyskać na jakości kosztem radia to mogę przestawić się na sam wzmacniacz, a więc macie Państwo jakieś konkretne propozycje?
 
Do góry