Jaki ampli do Dali Zensor 7

1engineer

New member
Witam
Jak w tytule. Jaki polecacie amplituner do kolumn Zensor 7? Mam pokój ok. 30 mkw głównie zależy mi na filmach, muzyka na dalszym planie. Kompletnie się nie znam. Mam na to 2 tys max.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Konkretnie nikt Ci nie poleci, bo nie ma tak że jeden będzie grał świetnie a inny całkowicie do bani. Przyjmuje się że najbardziej muzykalne są Denon, Marantz i HK, ale to nie oznacza że komuś nie przypadnie do gustu Onkyo czy Yamaha. Tu raczej chodzi o brzmienie w stareo, bo w kinie spektakularnych różnic nie będzie między tymi sprzętami. Zobacz Yamaha 675/775, Onkyo 626/636/717, HK 270/370, Marantz 5008, Denon X3000. Oczywiście wybór uzależniony jest od Naszego gustu, dlatego fajnie gdybyś gdzieś sobie odsłuchał. W sprawie cen pisz do Blackninja, bo będą sporo niższe niż internetowe.
 

edi7777

Member
Słuchałem z onkyo 626 i grały bardzo przyjemnie - zdecydowałem się na onkyo 8050 bo mam tylko stereo a gra jeszcze lepiej ale ogromnej różnicy nie ma. Z marantzem dźwięk mi się nie podobał bo był jakby zamulony. Najlepiej umów się na odsłuch i potem pisz do BN bo ceny faktycznie lepsze dużo niż gdziekolwiek:)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Marantz moim zdaniem nie należy do amplitunerów zamulających. Na pewno warto go odsłuchać z Zensor 7. Nie brakuje mu mocy, spokojnie napędzi Zensory. Trzeba posłuchać samemu i będzie wszystko jasne.
 

edi7777

Member
Możesz napisać, z którym Marantzem słuchałeś Zensorów7 ?

Trochę mnie zaniepokoiłeś, gdyż nastawiony jestem (po opinii z forum, przed odsłuchem) na Marantza SR5008 + Zensor 7.

Słuchałem z niższą serią nr1604 i dźwięk mnie nie zachwycił. Marantz chyba nie ma w swojej ofercie amplitunerów stereo tylko kina domowego ale dla mnie ten model grał gorzej od onkyo 626.

SR5008 też przez moment słuchałem ale nie z Zensorami tylko BX5 więc nie ma co pisać.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ten 1604 ciężko z 626 porównywać,
w stereo znaczenie będzie miała moc, której niestety najsłabszy slim marantza nie ma aż tyle, żeby poprawnie napędzić te kolumny.
Jeśli chciałbyś zestawić dla porównania Onkyo 626 powinieneś wybrać własnie najnizszy model normalny- nie slim czyli SR5008, choc to też trochę wyzej niż 626
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

BurnerPL

New member
Słuchałem z niższą serią nr1604 i dźwięk mnie nie zachwycił. Marantz chyba nie ma w swojej ofercie amplitunerów stereo tylko kina domowego ale dla mnie ten model grał gorzej od onkyo 626.

SR5008 też przez moment słuchałem ale nie z Zensorami tylko BX5 więc nie ma co pisać.

I jak te Zensory 7, nie wydały Ci się zbyt piskliwe? Jak wypadły w porównaniu z BX5 (lub BX6, jeśli słuchałeś) ?

Możesz napisać na PW gdzie i za ile kupiłeś parę Zensorów?
 

edi7777

Member
Zensory tak mi się spodobały, że mam je u siebie. Poza muzyką wygrały wyglądem - dla mnie są dużo ciekawsze od monitor audio. Co do różnic w graniu to nie bardzo wiem jak to opisać ale przede wszystkim dźwięk miał inny charakter w każdym paśmie co pewnie wynika z innej budowy głośników. MA grały dla mnie tak bardzo analitycznie a zensor bardziej muzykalnie. BX5 grały mocniej basem niż Zensor 7 ale słabiej kontrolowanym. MA mnie po prostu trochę zmęczyły, a Dali mogę słuchać kilka godzin. Ciężko opisać te głośniki bo jak dla mnie to nie są one do siebie podobne - oba po podłączeniu do tego samego wzmaka prezentują inną szkołę grania i to co komu przypadnie do gustu to indywidualna sprawa. Na pewno nie radzę kupować takiego sprzętu bez odsłuchu.

Odnośnie moich spostrzeżeń i co bym zmienił gdybym jeszcze raz miał się decydować:
Najpierw poszedłbym na odsłuch tak jak byłem czyli wybrać kolumny w budżecie (sam miałem 5-6tyś. do wydania) i mieć już swój typ wzmaka + kolumn.
Następnie drugi raz posłuchać już wybranego zestawu z modelami o klasę wyżej (np. ikon 6 mk2, dali mentor). Teraz sam się zastanawiam czy nie iść posłuchać takich kolumn z ciekawości mimo że w Zensorach mi niczego nie brakuje.

Odnośnie cen - zamawiałem od BN i lepiej trafić chyba się nie da - przesyłka błyskawiczna, za zestaw z kablami zapłaciłem o ponad 1000zł mniej niż w miejscu gdzie byłem ich posłuchać.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja na Twoim miejscu bym nie odsluchiwał droższych sprzętów, bo później człowiek chodzi jak struty, jak usłyszy że coś tam zagrało lepiej i że mógł poczekać i dołożyć kasy:p
 
Do góry