Jaki 3D wybrać? Czy w ogóle wybierać?

ziomiwan

New member
Witam!
Zastanawiam się nad zakupem tv do mieszkania (dopiero się wprowadzam).
Czy kupno 3D do 2500-2700zł ma sens? Czy efekt 3D jest zadowalający? I najważniejsze, czy takie tv 3D w normalnym trybie nie odbiega od swoich braci bez tego bajeru?


1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4x4,5
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-3,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? przodem/czasami bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju? TV będzie stać bokiem do okien
7.Jaki masz obecnie telewizor? obecnie brak, dopiero się wprowadzam
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? jak najlepszą jakość i płynność obrazu, smart tv(?)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka z HD
10.Jakie urządzenia? playstation(w niedalekiej przyszłości)
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ~5
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? mat choć się nie upieram
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, discovery itp.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? sporadycznie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? w niedalekiej przyszłości (ale to nie jest wyznacznikiem)
16.Preferencje co do marki ? Samsung/LG
17.Preferencje co do wielkości ? 40'' i więcej
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? blade kolory, słaba jakość głosu, brak błynności
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? po równo
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2700
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? obojętnie
 

ziomiwan

New member
kiki- bardzo dziękuję za propozycję. Bardzo spodobał mi się zarówno Panasonic jak i Philips, jednak philips najtaniej za 3tys... Choć i toshiba podoba mi się ze względu na kolory (i ciekawi mnie jaki pilot do niego dają?)

Rozumiem, że z Samsunga i LG nic ciekawego (równie ciekawego jak powyższe propozycje) nie dostanę?
 

Duch87

New member
Bez reklam
Zdecydowanie Philips 42PFS7509. Ambilight robi wielką różnicę w trakcie oglądania filmów czy meczów. Dzięki subwooferowi dźwięk masz jak w kinie. Szybko i intuicyjna obsługa.
 

ziomiwan

New member
Mam MM, EuroAGD i Media Expert. Ale to nieduże miasto (Słupsk), myślicie, że będą tam dostępne??

Póki co chciałbym poradzić się Was co jest warte uwagi, w sklepie i tak nie uda mi się sprawdzić tego co najważniejsze, a nie chciałbym się później denerwować, że złego wyboru dokonałem..


Philips 42PFS7509- jest świetny, ale już prawie 300zł ponad budżet który i tak nieco naciągnąłem.
 

Duch87

New member
Bez reklam
Na stronach internetowych możesz sprawdź dostępność w każdym markecie. A odnośnie Philipsa to nie będziesz żałował dodatkowych pieniędzy.
 

ziomiwan

New member
Panowie jeszcze jedno pytanie.
Czy taka przestrzeń (jak na zdjęciu w załączniku) to nie zbyt mało jeśli tv ma mieć ambilight (czy jak to się nazywa). Czy to wystarczy aby dać odpowiedni efekt?? (bałagan, bo w trakcie generalnego sprzątania)
Czy w takim razie lepiej bez tej funkcji tv?
 

Attachments

  • TV.jpg
    TV.jpg
    76,9 KB · Wyś: 43

collider

New member
Bez reklam
Na moje oko to lepiej by bylo na golej scianie. Tu troszke te polki moga ograniczac ten efekt. Najlepiej jednak jak wypowie sie ktos kto taki telewizor posiada.
 
Do góry