Jaka plazma 50" do komputera

prez8s

New member
robotxx napisał:
....

tak czy inaczej do kompa i filmow HD bralbym zdecydowanie lcd
Filmy SD też oglądam i to znacznie częsciej niż HD, głównie xvid.
Ale problem w tym ze mi sie poprostu telewizory lcd nie podobają, irytuje mnie okropnie to gówniane podswietlenie w lcd-kach i zwiazany z tym brak równej i porządnej czerni, nie zmieniającej sie pod kątami, ja oglądam dużo filmów gdzie występują czesto ciemne mroczne sceny i przy tych filmach lcd-ek całkowicie sie nie sprawdza, jedynie jeszcze niektóre drozsze modele sony mają calkiem niezły obraz w tej kwestii, ale sie cenią kosmicznie, patrzyłem nawet na led-y, bo już nawet myślałem że ostatecznie kupie mniejszego ale led-a. jednak nic z tego, te led-y to przereklamowany szajs, nieznacznie tylko poprawiający wady lcd-ków, które i tak pozastają i chyba już pozostaną do końca.
Szkoda ze tak malo opinii jest o plazmach lg z tej serii, w zasadzie to na polskich stronach nie ma zadnych.
 
Ostatnia edycja:

trops55

Member
robotxx napisał:
ten caly kiki nigy nie poleci LG , bo tym nie handluje i na was nie zarobi , wiec jaki sens jest to polecac ? dla niego to czysty biznes , rekomenduje to co mu zalega.

mam plazme , mam lcd . do komputera nigdy nie wybralbym plazmy.....a jezeli juz to full hd .

Potwierdzam, nigdy, ale to nigdy nie słuchajcie rad Kikiego, są one nieobiektywne i nierzetelne. Kieruje się tylko własnym interesem i korzyściami płynącymi z jego '' pseudo doradztwa''. Owszem proponuje wam możliwość sprawdzenia i porównania sprzętu w zaciszu domowym, ale tylko tych modeli którymi handluje. Niejednokrotnie zdarzało mu się krytykować konkurencję - sam tego doświadczyłem. Zawsze twierdziłem, że najlepszym doradcą są własne oczy.
 

prez8s

New member
oj zaraz ten temat przerodzi sie w lincz kikiego :) ja wcale nie twierdze ze to co sprzedaje jest złe i tak twierdzic nie mozna, bo nie on to produkuje, a to ze chce polecac sprzet ktorym handluje to normalka, wszedzie tak jest, poprostu marketing, gdyby miał wieksza oferte telewizorow roznych producentow, to kto wie... w kazdym razie mysle ze ceny ma nie najgorsze, a przeciez nikogo nie zmusza do zakupu na ceneo na przykald opinie modelu 47lg5000 są prawie same pozytywne, a ja uwazam ze to smiec a nie telewizor, tam dopiero są nieobiektywne komentarze, kazdy wychwala to co ma i to kolo sie nakreca, no ale nic sie na to nie poradzi, ja juz nie traktuje powaznie tych komentarzy.
 

prez8s

New member
Na francuskiej stronie znalazlem test tego lg-ka z mozliwoscia porownania z innymi.
w w w.lesnumeriques.com/duels.php?ty=10&ma1=35&mo1=487&p1=5290&ma2=36&mo2=462&p2=5201&ph=16


w tescie uzyskał 3 gwiazdki na 5, gdzie dopiero duzo wyzszy model panasonica za prawie 9000zł uzyskał 5 gwiazdek
można porównać zdjecia z pracy tego tv i ogólnie w porówananiu z np samsungiem ps50b550 z podobnego przedziału cenowego według mnie wypada lepiej, choc ogólne wyniki testu tego nie potwierdzają, bo ma troche gorszą czerń, ale za to biel jest sporo lepsza, co jednoznacznie widać.

znalazłem tez link do anglojezycznego forum na temat plazm lg z serii PS
w w w.avforums.com/forums/plasma-televisions/981489-lg-50ps3000-7000-8000-thread-16.html

i to chyba już wszystko co udało mi sie wygrzebać w google na temat tych plazm lg
 
Ostatnia edycja:

Dig Dug

New member
Oceny ogolne nic nie daja. Podobne telewizory o podobnej jakosci obrazu beda mialy ocene koncowa rozna, bo jeden ma 4 HDMI i WiFi , a drugi nie ma. Wiec trzeba sie wczytac w opis jakosci obrazu, a nie patrzec na ocene ogolna.
 

prez8s

New member
Poczytalem troche na tym forum z linka o plazmach z serii ps i piszą tam ze ps3000, 6000, 7000, 8000, mają takie same panele PDP, telewizory te różnią sie tylko dodatkowymi bajerami. No i niestety problem powidoków czy jak to oni określają "image retention" istenieje w tych plazmach, oglądałem fotki i jakość tych plazm jest naprawde super i też mocno je tam zachwalają, ale te powidoki... jednym udaje sie je usunąć, innym znikają same, a jeszcze innym pozostają. Także różnie jest, zależy chyba co kto ogląda, podobno kontrastowe filmy z włączoną funkcją poprawiania obrazu THX w wyzszych modelach tego tv, też powodują powstawanie powidoków, jeden z uzytkownikow zalecił żeby tego nie włączać, troche to dziwne. Chyba sobie odpuszcze, bo takie użytkowanie telewizora jest delikatnie mówiąć stresujące.:???:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie trzeba wiele inteligencji , aby przeczytać Twój post i zrozumieć że Plazmy LG mają swoje wady i zalety. Dla mnie te wady póki są , są nie do przyjęcia.
Chociaż w sklepie mamy fizycznie na półce. Ale my je sprzedajemy instytucjom którym to jest wszystko jedno czy mają powidoki czy nie.
W plazmach Panasonica, Samsunga i Pioneera - tego nie ma - więc z czystym sumieniem i mamy je na półce i proponujemy. I z całą pewnością plazma Lg jako bardziej podatna na powidoki nie nadaje się do tematu - czyli do komputera. Bo stałe fragmenty są największym wrogiem plazm.
W razie wątpliwości skorzystaj z prezentacji / LG też wozimy na prezentację i jeszcze nigdy , ale to nigdy nikt ich nie wybrał/
 
Do góry