Jaka nagrywarka DVD z twardym dyskiem

kabe30

New member
Witam serdecznie, chciałbym kupić DVD z twardym dyskiem oraz najchętniej wejściem HDMI (za max-1,5-2 koła). Pytanie do posiadaczy, jaki model polecacie i ile za taką zabawkę trzeba teraz zapłacić. Będę wdzięczny za praktyczne uwagi, pozdrawiam, miłego dnia.
ps. śledziłem ceny LG 7800 na allegro przez ostatnie parę dni, w zeszłym tygodniu były za 1350, teraz są już za prawie 1500, co sie dzieje? Zamiast tanieć drożeją.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
kabe30 - tamat poruszany na wielu forach.

Zwróc uwagę, czego oczekujesz od nagrywarki i jakiej jakości (np w edycji itp), bo okazuje się, że nawet rózne modele tego samego producenta zachowują sie inaczej.

(np. czytalem o modelach LG - nie pamietam których, co po edycji materialu mialy zablokowaną funkcję szybkiego kopiowania na DVD -u innych producentów to chodzi /???...itp. itd).
 

kabe30

New member
Niestety, jestem totalnym laikiem. Chciałbym, aby odtwarzał pliki ogólnie dostępne w PL (włącznie z Divix), dobra jakość za dobrą cenę, łatwa obsługa Mam lcd z hdmi, cały czas nie jestem przekonany, czy inwestować w DVD-r z HDMI. Też, niestety, mało zrozumiałe są dla mnie hasła w stylu R+/-, itp. Mam prośbę, króciutki poradnik, na co zwracac uwagę przy kupnie. Niestety, w duzych sklepach personel po prostu chce sprzedać, a co, to jest im wszystko jedno, najważniejsze, żeby poleciała kasa. Uważam, że ich porady są mało konstruktywne. pozdrowienia,
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Pomyśl lepiej o LG 7900. Model dobrze wyposażony i... ma dobrą prasę zarówno w periodykach branżowych jak i wśród uzytkowników na forach.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
...takze Divx nie powinien byc argumentem (nawet przeszkoda na dzisiaj, bo chyba nadal nie ma nagrywarki, co z ogladanego Divx DVD_Video zrobi).
Patrz na funkcje (które tobie są potrzebne, tzn. np z czego będziesz nagrywal itp).
Dodatkowo jak kupisz coś do Divx osobno - to dopiero będzie zestaw (rodzinie przerobisz na nagrywarce i po kłopocie z odtwarzaniem).
 

maszek

New member
Bez reklam
kabe30 napisał:
Niestety, jestem totalnym laikiem. Chciałbym, aby odtwarzał pliki ogólnie dostępne w PL (włącznie z Divix), dobra jakość za dobrą cenę, łatwa obsługa Mam lcd z hdmi, cały czas nie jestem przekonany, czy inwestować w DVD-r z HDMI. Też, niestety, mało zrozumiałe są dla mnie hasła w stylu R+/-, itp. Mam prośbę, króciutki poradnik, na co zwracac uwagę przy kupnie. Niestety, w duzych sklepach personel po prostu chce sprzedać, a co, to jest im wszystko jedno, najważniejsze, żeby poleciała kasa. Uważam, że ich porady są mało konstruktywne. pozdrowienia,

Z tego co napisałeś wynika, że chcesz kupić nagrywarkę a nie odtwarzacz. Divx raczej nie będziesz nagrywał mając do dyspozycji nośniki DVD i mozliwość zapisu na nich ulubionych filmów. Zwracaj więc uwagę na formaty zapisu danej nagrywarki - im więcej tym lepiej (DVD-RAM, DVD-R/-RW, DVD+R/+RW) oraz pojemność HDD. Pojawiają się już nagrywarki oferujące zapis dwustronny double layer, interfejsy HDMI itd. Producenci co rusz wzbogacają swoją ofertę więc wydaje mi się, że nie warto dzisiaj wydawać dużej kasy na sprzęt, który za pół roku może okazać się przeżytkiem.
http://e-panasonic.pl/product_info.php?cPath=23_37&products_id=582
Nagrywarka Panasonic DMR-EH50 kosztuje tutaj 1278,00zł (cena sugerowana przez Panasonic Polska - 1599,00 zł)
 

lapizapi

New member
Miałem dwie nagrywarki sony i obie się zepsuły nie polecam tej firmy choć kiedyś była bardzo dobra. W sobotę kupiłem pioneer i narazie działa
 

timbot

New member
Bez reklam
hojlo1 napisał:
(np. czytalem o modelach LG - nie pamietam których, co po edycji materialu mialy zablokowaną funkcję szybkiego kopiowania na DVD -u innych producentów to chodzi /???...itp. itd).
chodzilo pewnie o lg rh200mh, ktora ja mam -sporo w sieci jezdzili po nim za to, jak rowniez za to, ze zgrywa divixy na dysk z plyt, ale juz ich nie nagrywa na plyty
jest tak, ale szczerze powiedziawszy, ani razu nie edytowalem zadnego materialu wiec mi sie nie chce, a skoro mam plyte divix, to nie musze robic kopi :)
juz ten model, nienajnowszy (dygresja - nagroda eisa 2006), nagrywa dwie warstwy (double layer) i obsluguje plyty dvd-ram - bardzo wygondne, bo dzialaja jak dysk twardy, nie trzeba kasowac plyty przed nagraniem, ale sam nosnik prawie 10 zlotych sztuka kosztuje :(
obsluguje rowniez wszystkie divixy jakie mam, i bez problemu pracuje przez hdmi
dlatego z czystym sumieniem moge polecic nowsze modele , ktore pewnie wiekszosc tych balaczek maja usuniete

dodane:
jak dla mnie upraszczajac to natrywarka to przedewszystkim rozmiar dysku i obsluga plyt double layer (bo w b. dobrej jakosci wiekszesc filmow z reklamami by sie nie miescila na jednej plycie)
 
Do góry