Jaka końcówka mocy pod Onkyo 807 i Klipsch F3 - ciepłe granie

dudas

New member
Poszukuję końcówki mocy/wzmacniacza do 2000 zł.
Moje F3 pod Onkyo 807, grają bardzo żywo i dynamicznie, a zarazem słucho i ostro tak że nieraz aż "kaleczy" to uszy - przedewszystkim w stereo.
Mam pytanie jak to także podłączyć by uzyskać najlepszy efekt i możliwość szybkiego przełączenia trybów.
Dokładnie chodzi mi o to by zbudowac hybryde KD/Stereo bo nie chce ciągle przełączać kabli a multum sprzętu jest podłączone pod amp za pomocą HDMI.
Słyszałem coś o tym że do takiego rozwiązania trzeba stosować jakieś przełączniki na kolumny, ale nie wgryzałem się w temat więc proszę o podpowiedź rozwiązania ;]

Dodam także że chciałbym aby było to jaknajbardziej zautomatyzowane rozwiązanie (triger), lecz gdyby automatyzacja zagroziła by dość znacząco jakości, to jestem w stanie z tego zrezygnować
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
Podczepiam sie pod kolegi temat. ja z kolei mam ampli pioneer vsx 919 i jamo s606, gdzie za jakis czas mam zamiar zmienic fronty na MA lub cos w tym stylu :).
 

pkomp

New member
niestety przełącznik wprowadzi niepotrzebne obniżenie jakości - styki po drodze sygnału to nic dobrego a i muszą być naprawdę wysokiej jakości

Co jest źródłem że chcesz tak zrobić?Jak CD podłączony po analogu to może wystarczy bufor lampowy?Ewentualnie przykombinuj z equalizacją - delikatnie podetnij najwyższe pasmo i już będzie cieplej - dodaj troszkę 40-50Hz i się poprawi
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Ewentualnie użyć wtyki bananowe zeby przepinac miedzy ampli a wzmacniaczem ale to już z kolei troche zabawy .Jeżeli sie np znacznie czesciej slucha muzyki niz oglada filmy to już nie jest takie uporczywe a napewno jakosc ze wzmacniacza stereo bedzie znacznie lepsza :) tylko kwestia jaki wzmacniacz :) jakieś propozycje do 2000 zl ?
 

kofek

New member
Sam mam ten problem, 807 + MA BX6. Z tego co się doczytałem najlepiej kupić wzmacniacz stereo, podłączyć preout z ampa, kanały stereo (przody w KD) będą używać końcówek ze wzmacniacza nawet w kd co poprawi jakość a amp będzie tylko podawał sygnał.
 

dudas

New member
no to proszę podajcie jakieś konkretne modele i ceny co by ciepło grały (ciepły mięki bas i ogólnie)
 

matias2004

New member
To co gra sucho i ostro w ampli to wlasnie sekcja preampa , dodajac koncowke do tego ampli spotegujesz tylko te wady.Koncowka mocy dziala jak szklo powiekszajace , przystawisz do g...a dostaniesz jescze wieksze g...o.Kup wzmacniacz zintegrowany i przelacznik do glosnikow przednich.Sam brnalem ta droga i zostalem przy preampie strereo z funkcja ht bypass (bypass do ampli) i osobnym dac`iem do zrodel np.cd ,dvd, czy pc.
 

dudas

New member
Zastanawiam się teraz czy nie lepiej wogóle zrobić mix i pozbyć się tego Onkyo a za zarobione pieniądze + dołożyć jeszcze z 1000 i zakupić jakiś mix - procesor - wzmacniacz. Opłaciło by się takie coś ?? Jak wzmacniacz to napewno wielokanał bo nadal chce mieć KD i stereo do normalnej muzyki.

Wogóle zastanawia mnie czy warto w takie coś brnąć w głośnikach Klipsch Synergy F3. Z tego co ludzie mówią to one syczą z natury, a mnie denerwuje. Czy wzmacniacz mocno zmieni ich barwe, z lodowatej precyzyjnej i ostrej do ciepłego basowego zrównoważonego i przestrzenego dzwięku, tak by szło wychwycić każdy wokal wśród najgłębszego basu ;] ??
 

lukanio63

New member
Pozwolcie, ze podepne sie do tematu i ponowie pytanie: jak z KD zrobic niezle audio wykorzystujac fronty z KD? To mogloby rozwiazac moj problem z rownoleglego tematu (brak basu 807 + BR6).
Dajcie prosze jakies konkretne propozycje.
 

Kuman

New member
A jakie jest źródło dźwięku i jak podłączone? To wcale nie musi być kwestia kolumn, czy amplitunera.
 
Do góry