Jaką kartę muzyczną kupić na 5.1 do kina?

Romano-75

New member
Witam.
Chciałbym wybrać jakąś kartę muzyczną w cenie do 300 złotych na PCI.
Do odsłuchu Filmów w formacie X264,ściezki są przeważnie dolby digital,DTS.
Dźwięk miałby być przesyłany komputera przez wyjście spdif do amplirunera Harman Kardon 355 i na zestaw głośników.
Chciałbym żeby karta przesyłała sygnał cyfrowy a amplituner dekodował na 5.1.
Nie znam się zbytnio na tym i przeszukałem już wiele opisów na forach.
Nie wiem czy do przesyłania sygnału cyfrowego nie wystarczyłaby starsza karta np.Sound Blaster Audigy 2.
Czy może szukać czegoś nowszego z serii X-FI,czytałem o problemach tych kart ze sterami.
Czy wszystkie karty wielokanałowe przesyłają wyjściem cyfrowym 5.1.?
Karty innych firm
Prodigy 7.1 HiFi firmy AUDIOTRAK
X-Plosion 7.1 Cinema firmy Auzentech
No i asus Xonar D2,ale tej za 300 złotych nie dostane.
Czy na przesyłany sygnał cyfrowy ma wpływ jakość karty?
Za odpowiedzi z góry serdecznie dziękuję.
 

blant

New member
W zasadzie to nie ma roznicy jesli chcesz przeslac sygnal do ampli kablem optyczym. Nie pchaj sie raczej w soundblaster jesli juz na sile chcesz cos kupic.
 

ivf

New member
jeśli masz zintegrowaną kartę dźwiękową z wyjściem optycznym to nic nie kupuj bo różnicy nie będzie, ta karta działa jako swoiste "złącze" optyczne i nic poza tym nie ma robić (nie ingeruje w żaden sposób w dwięk, to amplituner ma dekodować dźwięk)

jeśli jednak takowej nie posiadasz to kup jakąkolwiek (najtańszą) kartę z wyjściem optycznym - tu ważne - obsługującym dźwięk przestrzenny. przykład karty "ściemy" - X-Fi Extreme Audio - ta karta niby ma wyjście optyczne, ale nie dość, że karta najpierw dekoduje sygnał z postaci cyfrowej żeby później go z powrotem zakodować do postaci cyfrowej i przesłać optykiem, to w dodatku ponownie kodowane są już tylko 2 kanały..

tak więc przed zakupem odpowiedniej karty należy dokładnie przeczytać jej specyfikację/instrukcję
 
Do góry