jaka kamere kupic w do 3000zl???

tukanx

New member
witam
potrzebuje bardzo pilnej porady. musze kupic jutro kamere poniewaz wyjezdzam w srode i bardzo jest mi potrzebna. bylbym wdzieczny wszystkim za pomoc poniewaz nie znam sie za bardzo w temacie, a nie chcialbym kupic jakiejs kiepskiej kamery. tyle o ile troszeczke przewertowalem internet znalazlem kamere ktora jutro jade kupic z tym ze jezeli oczywiscie jest to zla decyzja i poradzicie cos lepszego to kupie inna. chcialbym wydac raczej w granicach do 2500zl, ale jezeli powyzej tej sumy do 3000zl bedzie kamera do ktorej naprawde warto dolozyc bo rzeczywiscie jest duzo lepsza to pewnie tez jestem w stanie taka kupic. wazne jest dla mnie to aby kamera nagrywala w FULL HD. kamere ktora wybralem na ta chwile to:
Panasonic HDC-HS60 ktora mam do kupienia nowke z panasonic polska z dwu letnia gwarancja za 2260zl.

dziekuje za pomoc oraz szybka odpowiedz
 

digit6

New member
Do 3tys nie dostaniesz nic lepszego jak Sony cx305 ;) przeczytaj caly moj watek na tym forum. Wybralem i jestem w pelni zadowolony, a zmiescisz sie w 2700zl razem z przesylka :)
Pozdrawiam
 

darekguma

New member
Bez reklam
Ja do 3.000 postawilem na Sony xr350 2850 zł. W necie jest dużo filmików z udziałem róznych kamer. W dzien kamery te (w tej cenie) kręcą bardzo podobny obraz lecz w trudniejszych warunkach Sony zostawia konkurencje.
 

lukast

Member
Ja do 3.000 postawilem na Sony xr350 2850 zł. W necie jest dużo filmików z udziałem róznych kamer. W dzien kamery te (w tej cenie) kręcą bardzo podobny obraz lecz w trudniejszych warunkach Sony zostawia konkurencje.
A można wiedzieć gdzie tak tanio kupiłes tę kamerę ? Ja też rozglądam się za czymś do 3000zł, wybór padł raczej na Sony 305 z racji ceny < 3000. Ale kupiłbym 350 gdybym znalazł ją w tak niskiej cenie u jakiegos sprawdzonego sprzedawcy.
 

digit6

New member
Tez widzialem ta kamerke na allegro, ale wolalem juz zaoszczedzic 200zl i kupic model nizsza (cs305)w sprawdzonym sklepie gdzie za przesylke kurierem placilem 19zl i mimo ze nie byla za pobraniem doszla do mnie w ciagu 2dni, wiec takich 'okazji' na allegro bym sie wystrzegal, tym bardziej ze tak dlugi czas oczekiwania.
Jest tylko jedna sztuka i nie ma realnych zdjec tylko jakies z internetu, wiec nie wiadomo czy koles ja jakis czas uzywal czy faktycznie jest nowa, tym bardziej ze na skapcu jest ona najtaniej za 3330zl, czyli 500zl roznicy...podejrzanie to wyglada, no i wysyla tylko za pobraniem? Podejrzanie to wyglada.
 

lukast

Member
Tez widzialem ta kamerke na allegro, ale wolalem juz zaoszczedzic 200zl i kupic model nizsza (cs305)w sprawdzonym sklepie gdzie za przesylke kurierem placilem 19zl i mimo ze nie byla za pobraniem doszla do mnie w ciagu 2dni, wiec takich 'okazji' na allegro bym sie wystrzegal, tym bardziej ze tak dlugi czas oczekiwania.
Jest tylko jedna sztuka i nie ma realnych zdjec tylko jakies z internetu, wiec nie wiadomo czy koles ja jakis czas uzywal czy faktycznie jest nowa, tym bardziej ze na skapcu jest ona najtaniej za 3330zl, czyli 500zl roznicy...podejrzanie to wyglada, no i wysyla tylko za pobraniem? Podejrzanie to wyglada.

no podejrzanie.....
Digit - zadowolony jesteś z kamerki ? Jakbys miał wymienić największe wady to co byś powiedział (o zaletach już czytałem ;) ???
 

tukanx

New member
no wiec zakupilem dzisiaj kamerke:

Sony HDR-CX305EB

za 2690zl z przesylka oraz torba. jutro bede ja mial. dzieki za pomoc w wyborze
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
wybrales w ciemno nie ogladajac jej, ani nie bawiac sie nia, jak i nie nagrajac sobie sampli, trzeba podejmowac w zyciu tez wlasne decyzje a nie inni.
Kamery sa dostepne w kazdym salonie, warto przetestowac samemu pare.
 

digit6

New member
Nie nagrywajac sampli? a w ktorym sklepie pozwola Ci nagrac sample z kamery? bylem w Sony Center i jakos nie bylo takiej mozliwosci. Poza tym tukanx dobrze wybral bo w moim jak i w innych tematach bylo napisane ze do 3tys na chwile obecna nie ma lepszej kamery jak Sony CX305, wystarczy popatrzec na testy na camcorder-test i na inne strony.
Co do wad cx305 to szczerze mowiac za bardzo nie mialem okazji sie nia bawic na dluzej, ale po moich krotkich testach wyszlo ze po przejsciu z ulicy do jakiegos pomieszczenia kamera nie radzi sobie z balansem bieli, po prostu obraz jest ciemniejszy i troche pozolkly. Najszybsza rada jest wlaczenie i wylaczenie jej i wszystko wraca do normy, z tego co czytalem duzo kamer w tym przedziale cenowym ma ta wade.
No i kwestia dotykowego wyswietlacza, trzeba miec male palce i cierpliowsc, poniewaz wszystkie doslownie opcje sa ukryte w menu na wyswietlaczu i trzeba czasu zeby sie do jakiejs 'dokopac'. Wyswietlacz mimo ze stosunkowo duzy i czytelny, dobrze jakby byl jednak troche wiekszy, latwiej byloby trafic w poszczegolne opcje osoba ktore maja grubsze palce.
Jak trafie na cos jeszcze to napisze.

Pozdr.
 

starxx

New member
no to ja się podłącze do tematu

Mam zamiar kupić kamere - koszt max 3000

zastanawiam się nad dwoma modelami SONY:

HDR-XR115 vs. HDR-XR200VE - rodzaj nośnika: HDD & Full HD

Która lepiej kupić? Albo może macie jakieś inne typy (innych firm)?
Nurtuje mnie jeszcze pytanie, kupić z HDD czy bez?

Z góry dziękuje za pomocne wskazówki Pozdrawiam :)
 

robotgirl

New member
Zdecydowanie stawiam na SONY HDR-XR200. Przejrzałam specyfikację na stronie winmaru i dochodzę do wniosku, że lepszej kamery za te pieniadze nie dostaniesz.
JVC są też ok, ale tej jakości sprzęt to tylko SOny.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
do 3000 zł jest w specjalnej ofercie GZMH 400 .
JVC Everio GZ-HM400 Camcorder Review - JVC Flash Memory
JVC_GZ-HM400_Lens.jpg
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
bywa różnie jeszcze będzie fajnie, że jak będziesz chciał oddać do serwisu to musisz im odesłać, to już wtenczas jesteś udupiony.
 

darekguma

New member
Bez reklam
bywa różnie jeszcze będzie fajnie, że jak będziesz chciał oddać do serwisu to musisz im odesłać, to już wtenczas jesteś udupiony.[/QUOTESkąd u Ciebie
taki czarny scenariusz. Przed zakupem rozmawiałem z przedstawicielem Sony Polska i podstawą polskiej gwarancji jest faktura bądz rachunek zakupu w polsce (europie) sprzętu z polskiej (europejskiej) dystrybucji. A jak to sprawdzić zapytałem, najprościej, jak kamera posiada polskie menu to świadczy o tym że pochodzi z polskiej (europejskiej) dystrybucji i podstawą jest właśnie faktura lub paragon zakupu w polsce (europie). Kamery zakupione np. w stanach nie podlegają naprawie w europie.Pozdro.
 
Do góry