Jaka kamera do 2400

gongi1

New member
Witam.

Chcę w najbliższym czasie zakupić kamerę i mam do Was kilka pytań

Interesuje mnie cały zestaw tzn. kamera, zapasowy akumulator, torba i opcjonalnie pamięć i chciałbym zmieścić się tak w 2400zł.

Pierwsze pytanie brzmi co lepsze pamięć czy dysk ? Wiem, że kiedyś ludzie na dyski strasznie narzekali, ale teraz nie mam pojęcia jak jest. Wiec jeśli byście mogli to wytłumaczcie mi co jest lepsze i dlaczego ;]

Kamera będzie służyć do amatorskiego filmowania spotkań rodzinnych, wycieczek itd. Interesują mnie tylko kamerki full hd. A i dodam, że chciałbym mieć optyczny stabilizator obrazu, ponieważ nie będę kręcić ze statywu.

Moje propozycje są takie:

Panasonic HDC-HS60

Panasonic HDC-TM60

SONY HDR-CX115 - brak optycznego stabilizatora

SONY HDR-CX155E - brak optycznego stabilizatora

Która z tych kamerek byłaby najlepsza do moich potrzeb ? Może macie jakieś swoje propozycje ?

Pzdr. i czekam na jak najszybsze odpowiedzi !!!
 

eugeniuszg

New member
Witam.

Chcę w najbliższym czasie zakupić kamerę i mam do Was kilka pytań

Interesuje mnie cały zestaw tzn. kamera, zapasowy akumulator, torba i opcjonalnie pamięć i chciałbym zmieścić się tak w 2400zł.

Pierwsze pytanie brzmi co lepsze pamięć czy dysk ? Wiem, że kiedyś ludzie na dyski strasznie narzekali, ale teraz nie mam pojęcia jak jest. Wiec jeśli byście mogli to wytłumaczcie mi co jest lepsze i dlaczego ;]

Kamera będzie służyć do amatorskiego filmowania spotkań rodzinnych, wycieczek itd. Interesują mnie tylko kamerki full hd. A i dodam, że chciałbym mieć optyczny stabilizator obrazu, ponieważ nie będę kręcić ze statywu.

Moje propozycje są takie:

Panasonic HDC-HS60

Panasonic HDC-TM60

SONY HDR-CX115 - brak optycznego stabilizatora

SONY HDR-CX155E - brak optycznego stabilizatora

Która z tych kamerek byłaby najlepsza do moich potrzeb ? Może macie jakieś swoje propozycje ?

Pzdr. i czekam na jak najszybsze odpowiedzi !!!
Może warto dopłacić do HDR-CX305.Posiada super stabilizację wraz z szreokokątnym obiektywem.Dostępna jest www.euro.com.pl za 2999zł.Z zapasowym akumulatorem to napewno nie kupisz w żadnym zestawie.Pozdrawiam.
 

gongi1

New member
Za dużo.. to moja pierwsze kamera do naprawdę amatorskiego filmowania.. a mi chodzi, żeby cały zestaw był za 2400, a nie że wszystko dostanę razem z kamerą..
 

zeppelin

New member
Jak ja lubie takie teksty : kolega pyta o konkretne modele, podaje budżet, a proponują mu standardowo coś na co go nie stac....
 

eugeniuszg

New member
Odpuściłem sobie tylko jedną imprezę i teraz mam kamerę z optycznym stabilizatorem.Niektórzy mają duże wymagania z niskim budżetem.Niestety nic za darmo!
 

gongi1

New member
Te kamerki panasonic mają stabilizator, ale chciałbym poznać Wasze opinie na ich temat .. wadą panasonica jest to, ze jak patrzyłem na ceny akumulatorów to się przeraziłem, bo po 300-400zł widziałem, a zastępczych jakiś nie widziałem ;/ dużo lepiej to wygląda w sony.. i nadal nie wiem czy kamera z dyskiem czy na karte pamieci ;/
 

Ras

New member
Kamer hd bez optycznej stabilizacji nawet bym nie dotykał.
W tym roku panasonic wypuścił dość dobre kamery. Od miesiąca mam panasa sd66 i jak na cenę ok. 1650, kamera spisuje się bardzo dobrze.

+ dobry, w miarę ostry i szczegółowy obraz (wyraźna poprawa w porównaniu do kamer z poprzednich lat)
+ sporo możliwości regulacji, nawet ustawień fabrycznych (np. można podbić kolory)
+ zaskakująco dobry zoom optyczny (malutkie, prawie niezauważalne aberacje)
+ dość dobrze działająca stabilizacja optyczna
+ dobrze radzi sobie z obiektami będącymi w ruchu
+ cena

- w tej chwili brak alternatywnych tanich aku., ten w kamerze starcza na ok. 90 minut
- brak gniazd audio
- brak gwintu na filtry
 

gongi1

New member
Już jestem praktycznie zdecydowany na Panasonic HDC-HS60 .. zamiennik aku kupię sobie później jak będą dostępne i w miarę tanie.. będę zadowolony z kamerki ? wybór kamerki z dyskiem to dobry wybór ?
 

Ras

New member
Ten 120 GB dysk w tej kamerze wystarczy na max. 16 godzin nagrań. Sam sobie odpowiedz czy będziesz chciał tak dużo nagrywać . Jeśli będziesz jeździł na długie wycieczki i dużo filmował to te 120 GB może być, tylko czy znajdziesz potem czas żeby to wszystko potem obejrzeć i ewentualnie obrobić.
Kamera z dyskiem powinna troszkę głośniej pracowała w porównaniu do TM60.
Karty sdhc powinny stopniowo tanieć, bo powoli zastępowane będą przez sdxc.
Poważnie rozważył bym zakup tm60, a może nawet sd60/66 + karta 32gb za ok.300 zł., która wystarczy max. na 4 godz. nagrań.
Mogę przesłać instrukcje obsługi do tych kamer w pdf., co może ułatwić wybór.
 
Do góry