Jaka antena?

djsteeam

New member
Witam ponownie.
Tym razem zwracam sie do was z zapytaniem odnosnie anteny siatkowej.
Miszkam w terenie gorzystym wiec potrzbuje dosc mocnej anteny (odleglosc od przekaznika w linii prostej to okolo 30 km) oczywiscie chcialbym odbierac naziemna telewizje cyfrowa
 

arturtypiak

New member
ANTENA DVB-T OPTICUM AX-800 - AKTYWNA 64 dB ZEWN.

ja rowniez polecam ta antene sygnal bradzo dobry nawet podczas burzy do nadajnika mam 25km
 

Thoms3101

New member
Mam 9km od najbliższego nadajnika Zakopane-Gubałówka największą przeszkodą są drzewa, bo teren raczej nie. Też brać tego Opticum AX800? Jak zakupię tą antenę, będę potrzebował jeszcze dodadkowo coś, żeby połączyć to z moim Sharpem 46LE830E? Jakieś kable czy coś, czy jest w komplecie z anteną, a jak nie to może mi ktoś podać linki z allegro takich kabli? Kabla nie potrzebuję długiego, wystarczy 3m, a może być najlepiej z 10m, bo niedługo planuję przestawianie TV na inną ścianę.
 

tiki-taki

New member
Zwykłą antenę pokojową.. Ja na takiej odbierałem nadajnik oddalony o 25 km i zmieniłem na kierunkową tylko dlatego że żonie nie podobała się antenka stojąca w pokoju, a przy okazji na innym nadajniku oddalonym 45km nadają trzy muxy więc nie protestowałem :)
 

leech10

New member
Hej

Wybrałem już dla siebie telewizor i teraz czas na antenę. Mieszkam w Działoszynie. Do nadajnika w Częstochowie mam 50km. Nadajnik ma 100KW. teren raczej płaski . Chodzi mi o to czy mam miec antenę ze wzmacniaczem czy może być bez:

Np.
Opticum AX1000 UHF/DVB-T bez wzmacniacza. Zysk 16.5 dB
czy
TechniSat TechniYagi T2 ze wzmacniaczem 38dB
pozdrawiam
Piotrek
 

Kpc21

New member
Weź tego Opticum i jak będzie zbyt słaby sygnał, dokup i załóż wzmacniacz (najlepiej najniższy z serii LNA). Ale powinno dać radę bez wzmacniacza.
 

tiki-taki

New member
Ta antena będzie dobra? (Nazwa aukcji z allegro)
POKOJOWA ANTENA DVB-T DVB-T2 LAMBDA FULLHD

Powinna być dobra, ale najlepszym sposobem na sprawdzenie jest umówić się ze sprzedawcą (oczywiście najlepiej zrobić to w lokalnym sklepie) że w razie jakby, gdyby przyjdziemy ją zwrócić bądź wymienić na inną.
 
Do góry