Jaka antena pokojowa najlepsza do DVB-T ???

Wizard2012

New member
Witam.
Założyłem tu kiedyś temat antena pokojowa, a odbiór dvb-t. On już jest nieaktualny, ponieważ pożyczyłem od kolegi antene pokojową i okazało się, że spokojnie moge odbierać u siebie dvb-t i to chyba wszystkie 3 muxy, tylko antena musi stać na parapecie a nie na szafce:) Taki szczegół, a wiele zmienia.
Tylko, że jako, że antena troche marna, to odbiór najlepszy nie jest - krzaczki na ekranie na niektórych programach.
Myśle że jak kupie jakąś lepszą to będzie OK.

I tu moje pytanie, bo anten pokojowych jest np. na Allegro od groma. Co druga reklamuje się, że najlepsza do dvb-t :)
Jakiś czas temu myślałem że najlepsza antena pokojowa to ta, która ma największe wzmocnienie (dB), ale piszą też, że im większe wzmocnienie sygnału, to tym większe wzmocnienie też zakłóceń.
No i bądź tu mądry.

Zresztą ktoś też na tym forum mi w poprzednim moim temacie napisał, że natena, w której piszą, że ma wzmocnienie 75dB to bujda, bo aż tak duże to jest niemożliwe.

Reasumując - JAKI MODEL ANTENY POKOJOWEJ DLA DVB-T JEST NAJLEPSZY WG. WAS ??
aAby wzmocnienie było w miare duże, ale żeby też nie za duże (jeśli to prawda że wzmocnione wtedy są też zakłócenia.

Jeśli chodzi o finanse to tak nawet do 200 zł. mogę wydać na antene.
Jesli ma to jakieś znaczenie to mieszkam w Krakowie, czyli kierunek na Chorągwice.

Bardzo proszę o podanie jakiegoś modelu bądź modeli.
Ale najlepiej 1 modelu, który wg. was jest najlepszy.

Dzięki.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
To ja pisałem że wzmocnienie 75db to bajka i to prawda - takich anten jeszcze nie wymyślono
Jeżeli już uparłeś się na antenę pokojową wybierz aktywną (czyli z wbudowanym wzmacniaczem ) taka antena zawsze zapewnia większy sygnał co ma znaczenie np.w czasie odbioru przy złej pogodzie

Świetne anteny robi niemiecki Technisat - to firma o sprawdzonej renomie ,na dodatek wytwarza swoje produkty w Niemczech (a nie w Chinach ) więc akurat u nich liczy się jakość .Jest model Technisat DigiTenne TT1 (ok.75zł) ma max.wzmocnienie 36db regulowane płynnie w zasadzie od razu jest gotowa do pracy nadaje się do telewizji cyfrowej i programów radiowych
Jedną z najlepszych anten pokojowych jakie można kupić jest Televes Innova BOSS (ok.199zł ) ma postać takiego zaokrąglonego prostokąta ciekawy jest w niej zastosowany inteligentny wzmacniacz który wzmacnia dokładnie tyle ile wynosi konkretnie zapotrzebowanie ,może być zasilana bezpośrednio z odbiornika po kablu antenowym lub zasilacza ,który jest w komplecie
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Powinieneś opatentować swój wynalazek ,jeżeli wieszak lepiej odbiera od np.anteny Technisata to wdróż swój wynalazek do masowej produkcji - wszyscy by na tym skorzystali
 

fula

New member
Nie wiem czy zdążę z patentem skoro już wyjawiłem szczegóły działania mojej anteny :)

Odległość do nadajnika 80km, wieszak na wysokości trzeciego pietra.
 
Ostatnia edycja:

grzechu79

New member
JAKI MODEL ANTENY POKOJOWEJ DLA DVB-T JEST NAJLEPSZY WG. WAS ??
aAby wzmocnienie było w miare duże, ale żeby też nie za duże (jeśli to prawda że wzmocnione wtedy są też zakłócenia.

Krótka piłka. Bierz antenę dvb-t Tele System TS42. Umożliwia ona odbiór tradycyjnego sygnału analogowego, jak i naziemnej telewizji cyfrowej. Jest zoptymalizowana do odbioru sygnałów UHF i VHF.:wink:

 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Televes Innova BOSS ma filtr ,po prostu odfiltruje częstotliwości używane przez operatorów sieci komórkowych ,problem w tym że nie jest tania - jakieś 200zł
 

octopus1975

New member
a ja dzisiaj zamowilem kablowke cyfrowa, 85 kanalow za 40,80 zl. Za duzo niewiadomych z tymi antenami no i max ok 20 kanalow. Czytalem o roznych antenach pokojowych i jest to wrozenie z fusow z odbiorem sygnalu. Kiedys myslalem o vivanco (48dB) ale w necie jest sporo negatywnych opisow co do skutecznosci a nie chce sie miesiacami bawic i szukac (i kupowac) kolejnych anten. A, ze nie moge miec niczego na balkonie to musze miec albo wewnetrzna albo kablowe.
 

navigator

New member
Zainspirował mnie wcześniejszy post o antenie z wieszaka. Po długiej walce z anteną pokojową nieznanej marki zwarłem kabel antenowy na balustradzie balkonowej. Nie mogłem uwierzyć, gdy ukazały się wszystkie kanały naziemne bez żadnych zakłóceń. Ucieszony tym faktem czym predzej zrobiłem profesjonalne mocowanie kabla za pomocą opaski sciąganej (trytka) i delektowałem się prostotą tego rozwiazania. Do nadajnika mam ponad 10km. Balkon na drugim piętrze. Zasilanie anteny (sprawdzane językiem) prawdopodobnie z gniazda TV. Niech mój przykład bedzie ziarnem nadzieji dla strudzonych i zrezygnowanych w poszukiwaniach dobrego odbioru :D
 

oneangi

New member
dobra antena panelowa musi byc niszkoszumowa zewnwtrzne panelowe np relook podajze tac-38 największa jaką widziałem zysk większy niż nie jedna kierunkowa
 
Do góry