Jaka antena FM do amplitunera

daromax101

New member
Witam , nie wiem czy to dobry dział ale nie znalazłem podobnego tematu ,jaką antenę FM do amplitunera ale naprawdę porządną byście polecili , kupiłem już jedną wewnętrzną w Media Markt" za ponad 100zł i lipa:x sygnał gorszy niż na zwykłym "kabelku" cena nie ma znaczenia aby tylko antena była jej warta.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Najlepsza by była dookólna (kołowa) umocowana na zewnątrz koszt ok.35zł ,łapie fale w obu polaryzacjach (pionowej i poziomej), jakby było dalej źle można zastosować przedwzmacniacz
 

daromax101

New member
Najlepsza by była dookólna (kołowa) umocowana na zewnątrz koszt ok.35zł ,łapie fale w obu polaryzacjach (pionowej i poziomej), jakby było dalej źle można zastosować przedwzmacniacz

czyli wewnętrzne sobie odpuścić a raczej skupić się na porządnej zewnętrznej tak ? możesz coś polecić konkretnego.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Anteny, Radiowe tylko antena kierunkowa.Do okólne zbierają wszystko co złapią-wszystkie śmieci i są przydzwięki.A pokojowe sobie odpuść.Mam nową SONUS FM-jak nowa-stoi jako dekoracja na szafce rtv he he,jak armanig powiedział cytuje(fajny centralny)to syf i nic więcej.Jak mieszkasz koło nadajnika to tak,ale jak daleko to tylko kierunkowa i najlepiej tylko symetryzator i antena.Żadnych wzmacniaczy.Z tych dipol 3/rzb
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Haha, maniekn też się skusiłem kiedyś na tę antenkę SonusFM a teraz leży odłogiem w pudełku ;) ampli skuteczniej odbiera radio na zwykłym kabelku niż ten Sonus ehhh.
daromax - jak masz możliwość, to antenkę zewnętrzną kierunkową, jak nie to zostaw kabelek zwykły od ampli, szkoda pieniążków na wewnętrzne anteny radiowe.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Haha, maniekn też się skusiłem kiedyś na tę antenkę SonusFM a teraz leży odłogiem w pudełku ;) ampli skuteczniej odbiera radio na zwykłym kabelku niż ten Sonus ehhh.
daromax - jak masz możliwość, to antenkę zewnętrzną kierunkową, jak nie to zostaw kabelek zwykły od ampli, szkoda pieniążków na wewnętrzne anteny radiowe.
taka prawda,odbierała tylko stację radiową z mojego miasta i radio Maryja-ale to radio to chyba ampli nawet bez druta łapie,Rydzyk ma wysoooookie iglice he he:)
 

WiTT

New member
Bez reklam
Nadajniki z niebios... :D

ciiiii... bo dostaniemy karę od komisji ds. przeciwateizacji, taką jak nałożyli na Abelarda Gizę... ;)
 
Do góry