jaka 46kę kupic?

grzesk

New member
Witam Panie (?) i Panowie,

Chętnie skorzystałbym z Waszej rady jaki 46"LCD kupić. Zgodnie z tym co w kótryms watku napisał kiki podam wszelkie informacje potrzebne do wyboru TV.

odległość od ekranu - 2,6 do 2,8m
jak słońce świeci w pokoju - pokój słoneczny
Jak duży jest pokój - ok 16m ale tak jak pisałem wyzej odleglosc od kanapy do miejsca na TV to 2,6 do 2,8m
jaki masz obecnie telewizor - Panasonic 32" LX700
jakie programy najczęściej oglądasz - mam CYFRE+ - oglądam rozne ale nie ukrywam ze czesto mecze w HD. Obecny TV ma pewna wadę pod tym względem - otoz przy dynamicznym poruszaniu sie kamery na zblizeniu wokol pilkarzy widac zniekształcenia obrazu.
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - dzien i wieczór
preferowana wielkość telewizora - myslalem własnie o 46"
preferowana marka - Sony , Panasonic (zdaje się ze nie maja LCD powyzej 42)
czego nie lubisz w telewizorach - hmm wiadomo obraz powinien byc ostry, brak takich efektów jak opisalem wyzej, ew. jak najnizszy input lag - PS3 i komp czasem bedzie podlączany, oraz chetnie odtwarzalbym filmy z pena
jakie urządzenia będą podłączone - tuner cyfry ew. czasem komp, PS3, kamera
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń 75 telewizja 25 reszta
jakimi złączami - HDMI
jaki masz sygnał CYFRA+
ile programów HD - nie wiem :) z 6-7
ma stać czy wisieć - moze stac ale moze tez wisiec
jaka klasa cenowa - na poczatku myslalem max do 4tys.

Brałem od uwage model Sony EX500 ale gdzies czytalem ze ex700 ma lepsza czern. Ale roznica w cenie jednak spora wiec czy warto?
I jakie ma znacznei 100Hz czy 200Hz ?

Reasumujac czy EX500 do moich potrzeb wystarczy? Czy jest sens inwestowac w EX700 lub HX700?

Za wszelkie podpowiedzi z góry dzięki.
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
Lepszą czerń masz w hx700, w ex700 jest na podobnym poziomie. Czy jest sens dokładać do wyższych modeli to już zależy od samego użytkownika i jak bardzo jest wymagający, ex500 to na chwilę obecną model z najlepszym stosunkiem ceny do możliwości i oferowanej jakości obrazu. Odnośnie dylematu 100hz czy 200hz, w zdecydowanej większości przypadków pierwsza wartość jest wystarczająca, bardziej intensywny układ kompensacji ruchu przydaje się np. dla zagorzałych fanów sportu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony EX 500 do HD - rewelacja, ale do SD gorzej od konkurencji.
Teraz musisz sobie policzyć ile czasu spędzasz przy HD ile przy SD.
 

Mike25

New member
"Sony KDL40EX503’s SD performance, while not mind-blowing, is good enough given the quality of most SD material."
Sony KDL40EX503/ KDL40EX503U/ KDL-40EX503 Review

W skrócie - osiągi EX500 w SD są dobre, ale nie rewelacyjne. Jeśli ktoś kupuje TV głównie pod analogowe SD to są na rynku TV lepiej sobie z analogowym sygnałem radzące. Jeśli masz SD cyfrowe + korzystać też będziesz z HD/DVD/Blue-Ray to spokojnie możesz brać EX500.

Trzeba też pamiętać, że jakiekolwiek SD (analog, cyfrowe) to tylko SD i na żadnym LCD nie będzie to wyglądało zbyt fajnie. Moim zdaniem kupowanie takiego telewizora pod niemal wyłącznie analogowe SD mija się z celem. W takim wypadku lepiej kupić plazme.
 

grzesk

New member
"Sony KDL40EX503’s SD performance, while not mind-blowing, is good enough given the quality of most SD material."
Sony KDL40EX503/ KDL40EX503U/ KDL-40EX503 Review

W skrócie - osiągi EX500 w SD są dobre, ale nie rewelacyjne. Jeśli ktoś kupuje TV głównie pod analogowe SD to są na rynku TV lepiej sobie z analogowym sygnałem radzące. Jeśli masz SD cyfrowe + korzystać też będziesz z HD/DVD/Blue-Ray to spokojnie możesz brać EX500.

Trzeba też pamiętać, że jakiekolwiek SD (analog, cyfrowe) to tylko SD i na żadnym LCD nie będzie to wyglądało zbyt fajnie. Moim zdaniem kupowanie takiego telewizora pod niemal wyłącznie analogowe SD mija się z celem. W takim wypadku lepiej kupić plazme.

Mam cyfrowe SD i nie powiem ten moj obecny LCD generalnie niezle sobie z tym radzi - oczywiscie sa roznice miedzy programami ale to juz niezalezne od TV.

Kiki podesli na PW ew. jak tam u Ciebie cenowo te TV ktore ja wymienilem i, które Ty proponujesz no i warunki prezentacji. Dzieki.
 
Do góry