Jak wyrenderować pobrane filmy w 4K z youtube?

Pawelawe

New member
No witam, ostatnio zacząłem sobie pobierać głównie wideo w 4K z youtube typu walk/drive w danych miastach
I zazwyczaj takie filmy mają po kilka godzin, a ja myślałem, żeby z kilkunastu zrobić jedną sklejkę. Jakiego programu do tego użyć? Sony Vegas 14 nada się?
Jeżeli tak to jakich ustawień użyć do renderacji, żeby obraz nie stracił na jakości? I jak to wpłynie, że jedne będą np. 4K a drugie zwykłe 1080p?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Spróbuj darmowy Davinci Resolve. A co do renderowania, to zobacz jaki bitrate będą miały pliki które sklejasz. I albo uśrednić, albo ustaw taki bitrate jaki będzie największy. Wtedy nie powinieneś stracić na jakości.
 

Pawelawe

New member
Spróbuj darmowy Davinci Resolve. A co do renderowania, to zobacz jaki bitrate będą miały pliki które sklejasz. I albo uśrednić, albo ustaw taki bitrate jaki będzie największy. Wtedy nie powinieneś stracić na jakości.
Ehh, pobrałem ten program i bardzo mi namieszał. Zacząłem mieć problemy ze sterownikiem do realteka, bo nie wiem czemu zaczął sam instalować jakieś kodeki muzyczne i jeszcze waży prawie 3GB. Nie ma czegoś innego? Nie potrzebuje aż tak rozbudowanego programu, bardziej coś jak klasyczny Movie Maker, żeby był najprostszy w obsłudze: wycinanie + proste renderowanie i to wszystko. Żadnych bajerów nie potrzebuje typu jakieś efekty itp. Mam Sony Vegas 14, tylko tam rendering też jest dość skomplikowany i nie wiem co i jak. Najlepiej gdyby był program z funkcją typu "render project as original wideo". Czyli kopiuje wszystkie ustawienia typu: rozdzielczość, fpsy, bitrate i zapisuję w takiej samej opcji. Ja średnio ogarniam te wszystkie opcję, to nie moja działka.

Przypomniało mi się coś podobnego,tyle,że z drona.
Jak już skleisz,to wrzuć na YT ;)
Heh, najpierw muszę wiedzieć czym to skleić :D
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
No to może zostań przy vegasie, a tylko poszukaj tutoriali co do ustawień renderingiem w nim?
Wydaje mi się, że jednak musisz trochę sam poustawiać w projekcie. Tak na logikę jak miało by działać takie ustawianie auto parametrów jak przykładowo masz 10 plików. I cześć w full HD, cześć w 4K. Niektóre 25 inne 30, a jeszcze inne 60fps. I każdy z nich ma inny bitrate?
Ustaw rozdzielczość wyższą. Nie zaszkodzi to wyrenderowaniu np full HD do 4K. No chyba, że wszystkie będą 4K, to po problemie. Postaraj się wybrać pliki z taką samą ilością klatek i taką wartość ustaw w projekcie. Ew ustaw klatkaż na wartość jaką będzie mieć większość plików. Przy takich treściach pewnie jak niektóre pliki zostaną lekko przekonwertowane (np z 25 do 30fps), to nie wyjdzie to źle. No i bitrate - ustaw taki jaki znajdziesz w pliki, który będzie miał największy. Wtedy będzie bez strat jakości, kosztem większego pliki. Albo wypisz wszystkie poszczególne i jakąś średnią. Poeksperymentuj z tym parametrem, aby zyskać dobry balans wielkości pliku do jakości.
 
Do góry