Jak uzyskac dwa niezależne sygnały sat???

pawel.xl

New member
Witam , mój problem polega na tym że kupiłem pakiet n'ki z dekoderem "recorder" do którego potrzebe są dwa niezależne kable antenowe aby móc oglądac i nagrywac dwa róże kanały. I właśnie w tym problem ponieważ mieszkam w małym bloku , niedawno robiliśmy wymiane dachu i żeby nie dziurawc nowego dziesiątkami anten postanowieliśmy (wszyscy mieszkancy) ze założymy jedna wspólną antene do której każy bedzie miał gniazdo w domu do podłączenia swojego dekodera itd. Co za tym idzie mam do domu doprowadzony tylko jeden kabel a potzrebuje dwa :( czy urządzenie typu spliter wystarczy aby miec dwa sygnały? jeśli tak to poprosze o jakiś kąkretny przykład . Nie wiem dokładnie jak wygląda instalacja od strony technicznej , wiem że napewno są dwa konwentery typu quad czy quatro (nieznam dokładnej fachowej nazwy) a monterzy mówili że potrzebny bedzie tuner z systemem diseq żeby odbierac sygnał

z góry dziekuje za pomoc
 

SIM-SAT

Banned
Dowiedz się dokładnie jak zrobiona jest ta instalacja i napisz. Inaczej nie można Ci pomóc, bo nie wiadomo, z czego startujemy.
 

pawel.xl

New member
A o co dokładnie zapytac? (jutro mam zamiar skontaktowac sie z firmą ktora wykonywała instalacje) o sprzęt ? oprogramowanie? sposób rozdzielania sygnału? niebardzo sie na tym znam wiec niewiem o co pytac (co jest istotne)
 

digitalus

Banned
witam
jesli przy talerzu jest sa dwa konwertery(na pewno jeden ustawiony jest na astre , drugi na hotbirda). do konwertera quand mozna podlaczyc cztery tunery.jesli wszystkie wyjscia sa wykorzystane to nic nie mozna zrobic. potrzebna bedzie wymiana konwertera na octo.do takiego konwertera mozna podlaczyc 8 tunerow.
jesli chcesz ogladac i nagrywac programy to musisz miec doprowadzone dwa kable tzn tak jakbys posiadal w domu dwa tunery.
musialbys zapytac sie czy do domu mozna doprowadzic jeszcze jeden kabel bo masz tuner N.
jesli przy antenie jest przelacznik diseq to do domu podlaczony jest jeden kabel i mozesz ogladac programy z astry i hotbirda ale to nic nie daje bo musisz miec jeszcze jeden kabel tylko sygnal z hotbirda.
nawet jesli jest multiswitch to musi byc doprowadzony jeszcze jeden kabel. na pewno nie bladze:)innej opcji nie ma
 
Ostatnia edycja:

rychu

New member
Dowiedz się czy instalacja jest zrobiona na multiswitchu czy bez oraz na jakie satelity i wtedy się coś wymyśli. Żaden spliter Ci nie pomoże
 

SIM-SAT

Banned
pawel.xl napisał:
A o co dokładnie zapytac? (jutro mam zamiar skontaktowac sie z firmą ktora wykonywała instalacje) o sprzęt ? oprogramowanie? sposób rozdzielania sygnału? niebardzo sie na tym znam wiec niewiem o co pytac (co jest istotne)
Dobra, bo digitalus trochę błądzi. Bez urazy, ale w blokach raczej nie montuje się quadów, bo ma ograniczone możliwości. Na 100% jest tam multiswitch, tylko jaki???

Na to pytanie możesz sam odpowiedzieć- ilu odbiorców ma ta instalacja??? Jeśli więcej niż 4, to pytaj o:

1. jaki to jest multiswitch ?
2. jak jest podłączony do tych quatro (podejrzewam, że hotbird-A, astra-B) ?
3. ile ma wyjść ?
4. najważniejsze- czy ma chociaż jedno wyjście wolne ?
5. jesli nie, czy istnieje możliwość wymiany na inny, z większą ilością wyjść ?
6. czy jest techniczna możliwość doprowadzenia jeszcze jednego przewodu do Twojego domu/gniazdka itp.?

PS.masz tylko jedno gniazdo w mieszkaniu, czy jest ich kilka i każde ma dostęp do sygnału z satelity?
 
Ostatnia edycja:

marop

New member
No jak jest to blok (i wiecej niz 4 uzytkownikow) i sa na jednej antenie dwa konwertery quattro... to jest to HB + astra i podlaczone sa 8 kablami do multiswitcha + antena nazimena (o ile jest) wiec
multiswitch ma 9 wejsc pytanie ile ma wyjsc i czy ma jakies wolne. jesli jest wolne wyjscie to trzeba pociagnac od multiswitcha do twojego gniazdka jeszcze jeden kabel i wymienic gniazdko na podwojne (z dwoma wyjsciami sat).
Czyli pytaj czy jest to mozliwe :)

Wyjsc w multiswitchu moze byc 4, 8, 16, 32... pytanie ile jest mieszkań i jaki jest zastosowany.
 

pawel.xl

New member
Dziekuje bardzo za odpowiedzi. Dzwoniąc do firmy która wykonywała instalacje nie mogłem rozmawiac z osobą która jest tam od tych spraw( jutro spróbuje) . Ale z tego co piszecie to wnioskuje że bez drugiego kabla sie nie obejdzie . Z moich obserwacji i lektury waszych podpowiedzi wynika że jest zamontowany multiswitch i z tego co pisze "marop" to musi to byc switch z 32 wyjsciami bo wszystkich mieszkan jest 17 czyli jakiś wolny powinien sie znalezc:mrgreen: . Wiec wychodzi na to że musze się wpiąc z drugim kablem, po klatce przeciągnąc go nie powinno byc problemu gorzej będzie już po domu:evil: ale coś sie wymysli .

Jeszcze raz dziekuje za podpowiedzi , jak sie ogarne z problemem to dam znac co z tego wyszło , niestety niewiem czy dam rade przed świetami:(
 

pawel.xl

New member
Obiecałem ze dam znac jak sie ogarne z tym problemem wiec pisze. Na szczescie wystarczylo pociagnac drugi kabel bo znalazlo sie miejsce w switchu i juz moge sie cieszyc w pelni funkcja nagrywania.Problem byl jeszcze z wyborem kabla bo jest ich sporo ale dostalem dobra cene na zelowy ekranowany z dosc grubym rdzeniem wiec chyba posluzy. Jeszcze raz bardzo dziekuje za podpowiedzi i pozdrawiam:blagam:
 
Do góry