Jak umieścić głośnik centralny?

tolek_88

New member
Mam problem gdzie dać głośnik centralny
Stoi sobie stolik wysokości 55cm. Na tym stoliku stoi sobie TV. Na półkach poniżej stoi ampli+dvd+nbox. A na dolnej półce, jakieś 8cm nad ziemią stoi głośnik centralny.

Co radzicie? Zostawić ten głośnik praktycznie na podłodze, czy powiesić go może nad TV? TV konczy się jakieś 133cm nad ziemią, czyli ten głośnik byłby jakieś 140cm nad ziemią. Czy to nie będzie za wysoko?
 

pintr

New member
Zamień amplituner z głośnikiem centralnym miejscami ,tak żeby głośnik był jak najbliżej telewizora.Nad telewizorem nie polecam.
 

tolek_88

New member
a czy głośnik centralny może leżeć na DVD? Albo na nbox'ie recorder? Czy należy się spodziewać jakiś problemów?
 
Ostatnia edycja:

darkmajin

Member
Bez reklam
moze lezec jak jest ekranowany jak nie to nie polecam prób ;)
za to głosnik centralny jak najbardziej moze byc nad tv zwłaszcza jezeli masz kolumny mniej wiecej na tej samej wysokosci co central..
 

Bartos81

Member
Bez reklam
nie znam sie za bardzo ale czy magnes z głosnika położonego blisko tv nie bedzie powodował zakłóceń lub nie managnesuje matrycy? Coś takiego miałem w zwykłym CRT.

tak samo jak położymy na dvd czy nboxie? chyba że obudowa jest tak skonstruowana iż załkowicie izoluje ładunki magnesu
 

tolek_88

New member
moje kolumny mają wysokość 86 cm, a central mógłby wisieć dopiero na 140 cm.
Wedle istrukcji central jest właśnie ekranowany. Położe na DVD bo idealnie pasuje wymiarami. do nboxa trochę się boje, bo jednak dysk twardy to magnes.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
A nie da rady głośnika na stolik a TV na głośnik?

Jakie to TV i jaki głośnik?

Ewentualnie coś w rodzaju nadstawki na stolik na której stałoby TV a wewnątrz niej głośnik. Kilka kawałków płyty meblowej załatwiłoby sprawę, razem ze zleceniem cięcia/oklejenia krawędzi byłoby to około 40 PLN...
 

tolek_88

New member
wiatrak napisał:
A nie da rady głośnika na stolik a TV na głośnik?

Jakie to TV i jaki głośnik?
głośnik to center od qq 500. rozmiary 44x22.
telewizor to sharp 46" o podstawce wielkości 55x33
więc postawienie TV na glośnik raczej ne wchodzi w gre.
Ale teraz mam konfiguracje taką
dolna półka: nbox na ampli
średnia półka: głośnik na dvd
górna półka: telewizor.
I tak chyba będzie najlepiej, bo dolna krawędź ekranu już jest na wysokości 70cm, więc podniesienie telewizora może być już nieoptymalne.
Zawsze mogę powiesić TV na ścianie a głośnik na stolik, ale właśnie chciałbym uniknąć podnoszenia TV więcej. Chyba że mi będzie DVD przeskakiwać na efektach.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Ja na stoliku h=57 cm mam centralny h=22 cm, na tym stał TV i było całkiem znośnie, ale z kanapy. Typowy fotel może być bardziej "leżący".

Ja osobiście zrobiłbym nadstawkę. Centralny na wysokości 140 cm to już za wysoko...
 

tolek_88

New member
Badis napisał:
"dolna półka: nbox na ampli" - ampli może "upiec" nbox'a.
ha, no rzeczywiście jest to zagrożenie. To jedyne wyjście jakie widzę, to powieszenie telewizora na ścianie. Podniosę go o jakieś 10 cm, ale wyrzucenie nóżki pozwoli na przerzucenie centrala na górną półkę.
Docelowo i tak będę musiał coś z tym zrobić, bo póki co jakbym kupił jeszcze jakiś komponent (np odtwarzacz bluray) to nie miałbym go gdzie postawić..

Ale z drugiej strony, bo jakim używaniu jest możliwe upieczenie nboxa? Oglądałem wczoraj troche tv z włączonym ampli i było dość ciepło, ale jakoś nie tragicznie.
 
Do góry