Jak to zmieniłem Panasonica 42S10 na Samsunga PS51F5500

smog

New member
Pomyślałem, że napiszę taki temat, bo widzę, że sporo użytkowników starszych Panasoniców stoi przed dylematem co dalej.
Oczywistem wyborem jest Panasonic 50ST60 i bardzo słusznie. Nie każdy jednak chce i może wydać na TV prawie 4 kzł i wtedy pojawia się problem. Niżej Panasonic ma tylko tanie plazmy HD Ready i dziurę w ofercie.

Przed podobnym dylematem stanąłem i ja. Co więcej nie jest fanem Samsunga.
Obawiałem się nieco tego zakupu i braku filtrów antyrefleksyjnych.

Przekonała mnie jednak bardzo dobra oferta Neonetu. 2690 zł + 100 zł rabatu na inny sprzęt Samsunga. To jednak 1 kzł taniej niż 50ST60

No i co?
No i jest świetnie.

4 lata w modelach to prawie epoka. Obraz Samsunga jest sporo lepszy niż Panasonica. Miałem trochę problemów z odcieniami skóry, dopóki do mnie dotarło, że po prostu widać więcej i dostrzegam jakiego podkładu użyła makijażystka.

TV jest bardzo dobrze wyposażony i szybki. 2 piloty, w tym przemyślany pilot smart, aplikacje, 3D, wi-fi. Wszystko działe sprawnie i bez zarzutu.

To co was pewnie zainteresuje to odblaski. Ja mam ciemny pokój telewizyjny z niedużym oknem od strony takiej, że nie wpada świadło słoneczne. Odblaski nie były nigdy u mnie problemem, więc nie jest opinia w pełni miarodajna.
Przy wyłączonym TV matryca Samsunga odbija wszystko, przy włączonym nie widzę żadnych odbić.

Korzystając z rabatu kupiłem też bluraya BDF6500. Podobny stopień zadowolenia.

Muszę przyznać, że Samsung zaskoczył mnie dopracowaniem i jakością wykonania. Widać, że w segmencie TV dojrzeli i wypuszczają dobre produkty. Tutaj uderzam się w piersi.

Żeby nie było tak słodko, to nadal uważam, że Samsung czasami przesadza z innowacjami i wiele jest dopracowywanych dopiero w kolejnych modelach.
Tego typu rzeczy na szczęście nie przeszkadzają a tylko powodują, że się z nich nie korzysta.

Z takich głupotek wymienię:
- sterowanie głosem poprzez gadanie do pilota, po wciśnięciu przycisku.
- smart pilot jest niby uniwersalny. Obsługuje nawet mój dekoder nc+. Cóż z tego jak tylko kanały a głośność pozostaje w TV i nie można się przełączać pomiędzy obsługą urządzeń (albo tego nie odkryłem)
- no właśnie - kiepska instrukcja.

Podsumowując:
Bardzo fajny TV i warty kupna, ale pod warunkiem, że zapłaci się ok. 1 kzł mniej niż za 50ST60.

P.S.
Panasonic nie padł, nie poszedł na złom tylko służy nadal w sypialni.
 
Ostatnia edycja:

Lemil

Banned
Obraz Samsunga jest sporo lepszy niż Panasonica. Miałem trochę problemów z odcieniami skóry, dopóki do mnie dotarło, że po prostu widać więcej i dostrzegam jakiego podkładu użyła makijażystka.
Interesujące. Chociaż uważam, że mam ustawiony obraz w telewizorze idealnie, to nigdy nie potrafiłem dostrzec zagadnienia pudru, bo to o to chyba chodzi. Ciekawe gdzie to widać, tzn. jakie to mogą być filmy? Jakieś kursy dla kosmetyczek?
 
Do góry