Jak to połączyć TV+Stolik Sony

wojtemo

New member
Witajcie. Próbuje już 3 dzień i nie wychodzi mi połączenie TV LG 55SK8100 ze Stolikiem Sony RHT-G950+Dekoder nc+, wcześniej ten sam zestaw działał z TV Sony bez zarzutu.
Co chce uzyskać: TV+Stolik musi załączyć się razem ze startem dekodera i grać, w tym momencie włączam dekoder, startuje tv i startuje stolik, ale na ustawieniu "TV" zamiast na "SAT" i głosu nie ma wcale, ani z głośników telewizora ani ze stolika, po ręcznej zmianie ustawień stolika na "SAT" wszystko gra, ale nie mogę za każdym razem kiedy włączam tv podnosić się i ręcznie klikać na stoliku, to się mija z celem. Obecnie połączenie wygląda tak: TV -> HDMI ARC -> Stolik, Stolik ->HDMI -> Dekoder,
plus do tego dziś wpiąłem optyka, myśląc że zagra na ustawieniu TV w stoliku, nic z tego. Zmiana źródła dźwięku w opcjach telewizora nie pomaga, ani na optyk ani na arc, zawsze trzeba ręcznie zasterować. Zaczyna mnie to drażnić, bo tak samo miałem połączoną Bravie i wszytko szło... to wina innych marek sprzętu? nie widzą się czy co?
 
Do góry