Jak rozdzielić HDMI

Ddox

New member
POtrzebuje rozdzielić sygnał z dekodera DVB-S2 na 4 odbiorniki HDMI. Jaki rozdzielacz kupić aby nie było problemu z obrazem na długości 20m.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Przy tej odległości nie tylko rozdzielacz HDMI będzie odgrywał rolę.ale również Przewód HDMI.pamiętaj że nie każdy przewód poradzi sobie z taką dużą odległością i trzeba również wiedzieć,jaki kupić przewód żeby mieć jak najmniejszą utratę przesyłanego sygnału.
 

python636

New member
Dołączam sie do tematu , orientuje się ktoś może jak uzyskać w amplitunerze z jednego wyjścia HDMI dwa wyjścia HDMI ?
Ampli ma 4 wejścia ale tylko 1 wyjście, potzrebuje dwa wyjście żeby rozdzielić sygnał na projektor i TV.
Jest jakaś opcja aby to zrobić ???
Dzięki.
 

JackS.

New member
Bez reklam
POtrzebuje rozdzielić sygnał z dekodera DVB-S2 na 4 odbiorniki HDMI. Jaki rozdzielacz kupić aby nie było problemu z obrazem na długości 20m.

Korzystam z takiego. Najdłuższe kable jakimi go łączyłem, to 10m na wejściu i 20m na wyjściu (w sumie 30m). We wszystkich trybach (do 1080p60) obraz był identyczny jak przy bezpośrednim połączeniu kablem 1,8m. Ten splitter ma tylko 2 wyjścia, ale można go łączyć kaskadowo, więc możesz sobie zrobić instalację minimalizującą długości kabli, umieszczając splittery, albo pomiędzy odbiornikami, albo przy źródle sygnału.
 

JackS.

New member
Bez reklam

To jest kabelek HDMI z dolutowanymi do niego na żywca dwoma gniazdami HDMI. Korzystając z czegoś takiego nie będziesz miał obrazu na obu podłączonych tym odbiornikach, gdy to co idzie po HDMI jest zabezpieczone protokołem HDCP. A protokołem HDCP są teraz zabezpieczone nie tylko materiały z Blu-ray, ale też wyjścia tunerów HD satelitarnych i kablowych.

Poza tym jeśli chciałbyś wykorzystać to do wyświetlania jakieś prezentacji nie zabezpieczonej HDCP, to pamiętaj, że przy takim spięciu kabli HDMI długość wszystkich kabli się sumuje i dodają się na nich straty na gniazdkach, więc przy podłączeniu 4 telewizorów średnia długość kabla nie będzie mogła być większa niż ok. 1 - 1,5 m.
 

kapsell

New member
Bez reklam
dlugosc kabla

Najwazniejsza w kablach hdmi jest dlugosc, ogolnie powinno sie wystrzegac kabli dluzszych niz 1,5-2m. 20 m to zdecydowanie za duzo. Dane cyfrowe sa podatne na odleglosc. Z analogowymi jest latwiej po prostu najwyzej uzyskasz gorsza jakosc.
 

HubiiDubii

New member
Czyli co lepiej sygnał z amplitunera do TV zostawić na HDMI i nie szukać sensownego splitera, a projektor który daje obraz Full HD i i jest oddalony o 7m od amplitunera podpiąć componentem? Czy stracę coś wówczas na jakości obrazu z projektora?
 

koomoo

New member
Mam podobny dylemat. W amplitunerze (onkyo sr605) mam jedno wyjscie HDMI, które aktualnie "okupuje" plazma. Chce dokupic projektor (optoma hd20), ktory tez chcialbym podłączyć do ampli.
I moje pytania:
1. czy plazme zostawić jak jest, a projektor połączyć z ampli przez component? (tu boje się, że albo ampli nie wyśle sygnału 1080p przez komponent lub nawet gdy puści to projektor go nie odbierze)
2. czy moze kupić nsplitter , o którym pisał juz kolega JackS i mam problem z dyni.
Dodam tylko, że nie będe używać obu odbiorników jednocześnie.
Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.
 
Do góry