Jak pozbyć się komunikatu "brak sygnału" w G30

Marcin2000

New member
Bez reklam
Jak pozbyć się komunikatu "brak sygnału" w G30 lub samoczynne wył. podczas braku sygn

Kto wie jak można pozbyć się z ekranu G30 komunikatu: w białym prostokącie czerwony napis "brak sygnału" występujący po np. wyłączeniu dekodera a pozostawieniu włączonego dalej TV lub ewentualnie zmusić sam TV do samoczynnego wyłączenia się jeżeli wystepuje przez pewien czas brak sygnału?

Cóż moim latoroślą zdarza się wyłączyć sam dekoder i wyjść z pokoju zostawiając włączony TV :-(

Kto wie jak to skasować napis lub ustawić samoczynne wyłączanie TV przy braku sygnału prosze o info :blagam:
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tam masz wybór niebieskiego tła lub nie. Więc ustaw na - NIE. I tv się wyłączy bez sygnału.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
przejżałem jeszcze raz menu TV, dekodera i instrukcje na CD nigdzie nie mogę trafić na ten wybór niebieskiego tła w TV (w poprzednim miałem) czy ktoś może mi jak krowie na rowie wytłumaczyć, wskazać gdzie się i w ktorym miejscu menu wybiera to niebieskie tło w G30?

Niestety w infolinni technicznej panasonic też nie potrafili mi pomóc jak wł/wył niebieskie tło lub jak zmusić TV do wcześniejszego wyłączania się np. 15 min w przypadku braku sygnału.

Może w trybue serwisowym się da? Jak wyżej jak "krowie na miedzy" ewentualne tłumaczenie rozwiązania problemu proszę :)

Bardzo proszę :blagam::blagam:

czy naprawdę nic się nie da poradzić w G30 ani w ustawieniach zwykłych ani w ustawieniach serwisowych by się wyłączał np. po 15 minutach przy braku sygnału?! :blagam:lub co innego by nie było tego komunikatu w białej ramce "brak sygnału" po wyłaczeniu dekodera - dla moich latorośli nacisnięcie wyłączników w dwóch pilotach czasami jest problematyczne.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ami68

New member
Sam jestem ciekawy, ale tak jak chcesz to się chyba nie da.
Ewentualnie pozostaje zakup pilota uniwersalnego, który wyłącza wszystkie urządzenia jednym przyciskiem. Na pewno takie są i sam się nad tym zastanawiam.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
w poprzednim TV mialem zarówno wł/wył niebieskie tło w ustawieniach jak i wyłącz TV przy braku sygnału po 15/30/60 minutach a tu ani tła wyłączyć chyba nie można ani ustawić wyłączenia przy braku sygnału może ktoś z forumowiczów kto się zagłębiał w ustawienia seriwsowe wie co i jak i czy można?
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
czyli nie da się na 100% w G30 rozwiązać jakos problem braku automatycznego wyłączania TV przy braku sygnału lub skasowanie napisu "brak sygnału" ???:sad:
 
Do góry