Jak połączyć projektor + amplituner + smart box - 4K

Jacek88z

New member
Witam,

Postanowiłem założyć temat bo ręce już mi opadają…


Mam problem z ustaleniem co powinno byc podłączone aby uzyska dźwięk przestrzenny. 5.1 z moim zestawem. Zestaw to

Projektor optoma uhd35 - 4K

amplituner Onkyo HT-R538

Aktualnie smart box mi box s 4K (ale tutaj nastąpi zmian na inny jeżeli będzie taka potrzeba)

Czego juz próbowałem:

1. Jako ze projektor ma wejście optyczne to wydawało mi się ze uda się uzyskać dzwiek 5.1 poprzez kabel optyczny, jednak okazało się prze projektor tylko i wyłącznie przesyła dźwięk stereo przez to gniazdo do amplitunera. Dzwiek jest ale tylko stereo
:(


2.w celu sprawdzeni czy gniazdo optyczne na amplitunerze działa podłączyłem konsole Xbox one które ma wejście optyczne do amplitunera i tu pojawiło sie cos dziwnego mogę ręcznie przestawiać rodzaj dźwięku na konsoli PCM, dolby digital etc i amplituner dostaje sygnał i sie sam przestawia, ale przy testach np tego samego wideo na YT nie ma dzięki 5.1 (mimo ustawienia dolby digital) dzwiek jest stereo.

po przeczytaniu wielu artykułów dowiedziałem się o kilku opcja które ewentualnie mogą zadziałać aby uzyskać to 5.1

1 zostawić xiomi mi box 4K i dokupić Extractor hdmi i podłączyć video hdmi z projektorem obraz a optycznym wekstractowanym dźwiękiem 5.1 do amplitunera. ( w tej opcji naczytałem sie ze albo 4K będzie słabej jakość bo extractor psuje jakoś obrazu etc) co o tym sądzicie czy mieliście odczynienia z czymś takim i czy ktoś faktycznie tego używa ?


2. kupić nowy smar tv z gniazdem optyczny i połączyć bezpośrednio z amplitunerami. Znalazłem Nokia 8000 z takim portem ale ludzie piszą ze przez optyczny tylko idzie stereo o jakieś ostatnie aktualizacji.

Mój amplituner nie ma 4K wiec nie mogę przez hdmi połączyć smart tv ponieważ stracę 4K które obsługuje projektor… dlatego bezpośrednie połączenie nie wchodzi w grę
:(


czy macie jakieś inne rozwiązanie do którego sie jeszcze nie doczytałem ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To napisz poproszę, bo też są tacy ludzie którzy mają wiedzę i potrafią pomóc ale nie udzielają się na forum.
 
Do góry