Jak podłączyć PS3 do wzmacniacza

pvo

New member
Witam

Posiadam wzmacniacz NAD C 316BEE z wyjściem liniowym i zastanawiam się w jaki sposób podłącz to PS3
 

mataman

New member
Bez reklam
Po chinchach, kablem który masz w zestawie z konsolą. W menu ps3 musisz wybrać chinch jako źródło dzwięku.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
chcac wykorzystac pelnie mozliwosci lub niestety tylko czesc, ten wzmacniacz sie nie nadaje. Nawet DD czy DTS'u tu nie uswiadczysz.
Pytanie jeszcze,jak masz obraz puszczony z ps 3?
 

pvo

New member
Obraz z ps3 puszczam przez kabel hdmi Oehlbach 1.4 (nawiasem mówiąc znakomity kabel) w tv jest wejście 1.4 hd. Ale co to ma do rzeczy, zależy mi na dobrym stereo od czasu do czasu (dali zensor 5 x2) ale głównie słucham na słuchawkach bo mam małe dziecko i wiesz niema możliwości na głośną muzykę.
Dzięki za zainteresowanie, pozdrawiam.
 

Tolek100

New member
Aby podłączyć ps3 do wzmacniacza musi on posiadać wejście optyczne lub rca. Kabel który masz w zestawie z ps3 podłączasz do wejścia rca w wzmacniaczu podłączasz dwa przewody a ten od wideo niech sobie wisi. W menu ps3 musisz ustawić aby dźwięk wychodził przez wyjścia z których korzystasz czyli hdmi i to drugie którego nazwy nie pamiętam w menu znajdziesz.
 

pvo

New member
Jak słuchasz na słuchawkach np. PHILIPSA ZA 15 ZŁ. z Saturna to po piernika fakt, ale jak słuchasz na beyerdynamic DT 990 pro 250 ohm to odsłuch diametralnie się zmienia. Słysze wiele kontrowersji na temat kabli hdmi i co i zrobiłem test (oczywiście za pomocą sprzętu który posiadam w domu). W ziołem 3 kable, lipny dodany z tunerem od dostawcy telewizji, drugi sony 1.4 i wyżej wspomniany. Muzyki słuchałem na ps3 z płyty cd. Ten lipny po 10 minutach przerywał i następnie przestał działać a odsłuch był jak na słuchawkach za 20 zł (nie myśl że jestem snobem) jak nie stać to kupujesz to na co cię stać bez pogardy. Sony fajny cichy zgodnie z linią melodyjną, ale bez fajerwerków. Ale black magic, drobno nakreślony dźwięk szczegółowy po prostu ściana z dźwięku, płytę przesłuchałem od dechy do dechy i z pewnością to była inna płyta..Więc nie będę dalej wchodzić w dywagacje na temat kabli bo każdy wie swoje a nie przekonanych nie przekonam tego trzeba posłuchać.
 

Rudeford

New member
Najważniejsze, że jesteś zadowolony z kabla. Jak się domyślam słuchałeś z wyjścia słuchawkowego w TV? Jeśli wyłapałeś aż taką różnice w dźwięku to gratuluje słuchu.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ten pierwszy kabel to się nie dziwię, ale różnice właśnie są tylko takie, że albo działa albo nie działa, przerywa itd.
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że efekt placebo działa ale to jest przekaz cyfrowy i nie może być mowy o takich różnicach jak piszesz.
Zresztą dowiodły tego liczne ślepe testy także faktycznie nie ma co na ten temat dyskutować.

Pozdrawiam,
 

pvo

New member
Ten pierwszy kabel to się nie dziwię, ale różnice właśnie są tylko takie, że albo działa albo nie działa, przerywa itd.
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że efekt placebo działa ale to jest przekaz cyfrowy i nie może być mowy o takich różnicach jak piszesz.
Zresztą dowiodły tego liczne ślepe testy także faktycznie nie ma co na ten temat dyskutować.

Pozdrawiam,

Proszę o link do tych testów.
 

Tolek100

New member
Czytaj ze zrozumieniem.

pvo to pisz zrozumiale to każdy zrozumie skoro napisałeś, że słuchasz z ps3 po kablu hdmi to wydaje mi się, że hdmi podłączyłeś do tv a nie do wzmacniacza który hdmi nie ma. Z drugiej strony może później puściłeś sygnał z tv do wzmacniacz po analogu bo ten wzmacniacz nie ma wejścia cyfrowego.
Stary to Ty nie masz wybitnego słuchu Ty masz megawybitny słuch.
 
Do góry