Jak podłączyć prawidłowo subwoofer?

ace2

New member
Proszę o pomoc bo troszke się pogubiłem. Zakupiłem niedawno w miejsce starego AV Denona 1911. Model ten ma tylko pojedyńcze wyjście na subwoofer. Posiadam starszy model aktywnej Yamahy ktora z tylu na podlaczenie za pomoca zwyklego kabla glosnikowego (2 Kanały L R) oraz dwa czincze także kanał L i R - analogicznie jak ma np. dla przykładu nowy JAMO SUB 200 SUB200. Doradzi mi ktoś jak to połączyć? czy czeka mnie zmiana suba na taki z pojedynczym wejsciem czincz??

Za pomoc z góry dziękuje.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Proszę o pomoc bo troszke się pogubiłem. Zakupiłem niedawno w miejsce starego AV Denona 1911. Model ten ma tylko pojedyńcze wyjście na subwoofer. Posiadam starszy model aktywnej Yamahy ktora z tylu na podlaczenie za pomoca zwyklego kabla glosnikowego (2 Kanały L R) oraz dwa czincze także kanał L i R - analogicznie jak ma np. dla przykładu nowy JAMO SUB 200 SUB200. Doradzi mi ktoś jak to połączyć? czy czeka mnie zmiana suba na taki z pojedynczym wejsciem czincz??

Za pomoc z góry dziękuje.

Ponieważ sub zwykle ma jeden głośnik aktywny i tak kanały się sumują. Albo podłącz pod jeden (lewy lub prawy - jeśli jest jakiś sugerowany to wybierz ten oznaczony), albo kup rozdzielacz i zmniejsz głośność (będzie dwa razy głośniej - przynajmniej statystycznie)...
 

ace2

New member
Ładanacena i przesylka masakra.

Wogole to jakoś nie umie na tym jednym kanale zmusic do jakies mocniejszej gry Denona 1911, jakies tylko ciche popierdywania. Jest czysto ale bez jebniecia w bas jak mialem przy slabsze Yamaha 457. Menu tak skomplikowane ze posrac sie idzie. Sub jest dośc stary to model Yamaha YST SW80 - może on powinien zostać zastapiony?
 
Ostatnia edycja:

Jok3r

New member
Bez reklam
Ace2 sprawdź sobie jeszcze w menu amplitunera na co wychodzi Ci bas, czy na fronty i sub, czy na sub, później jak Ci będzie mało, to zobacz jaką masz ustawioną częstotliwość odcięcia.
 

ace2

New member
Jesli chodzi o bas to są dwa ustawienia (chyba)
1. LFE lub LFE+MAIN - na tym 2 puszcze cicho suba.
2. LFE to LFT czy jakos tak 120Hz

czy to to odcięcie?
 

pkomp

New member
no ten sub to słabizna - miałem go wraz ze NS10 w studio - jakoś to grało ale bez szału...dobrze że się nie wyłącza jak głośniej się gra(tak miałem z jakimś syfem od onkyo)
generalnie dobrze żeby sub miał dwa razy wyższą moc od innych kanałów bo i bas potrzebuje tej mocy więcej

co do ustawień
LFE - gra sam sub (choć pewnie idzie dla niego całe pasmo a odcięcie regulujesz w subie)
LFE+MAIN - bas gra z suba i kolumn głównych

LFE 120Hz - bas jest odcinany na 120 Hz i nic powyżej nie gra
 

ace2

New member
To jaki sub proponujesz? Mam starsze kolumny B&W 602 (120W) i ich mniejsze odpowiedniki na tyłach i centralny tez z tej serii starszej B&W.

te 120Hz to prawidłowa wartość czy zmienić ją na inną? zakres jest 80-250Hz.
 

pkomp

New member
proponuje ustawić odcięcie samemu - nie wyżej niz granica do jakiej schodzą fronty

jesli możesz to najlepiej w subie - 60-70Hz byłoby idealnie

a sub do tego co masz to na 10 calowym głośniku minimum
 

ace2

New member
uuu na subie nie ma mozliwosci definiowana odciencia.

10" glośnik czyli duzy, polecane tu jumo sub 200 ma 8" a co w cenach dla ludzi jest polecane w 10" ???
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
proponuje ustawić odcięcie samemu - nie wyżej niz granica do jakiej schodzą fronty

jesli możesz to najlepiej w subie - 60-70Hz byłoby idealnie

a sub do tego co masz to na 10 calowym głośniku minimum

Witam kolego to rasumujac jakie jest najlepsze ustawienie zeby sub odpowiednio zareagowal podczas ogladnia filmow czy tylko samo ustawienie LFE czy LFE 120 HZ czy LFE+ MAIN , ja jeszcze cos slyszalem ze jest ustawieni w niktorych ampltunerach LPF of LFE 120 HZ i ustawineie na amplitunerze crossovera na 80 hz . Pozdrawiam i napisz co ty uwazasz za najlepsze ustawienie.
Lolek
 

ace2

New member
Mi jakiś najlepiej gra na LFE+ MAIN i odcienicie na 40Hz. Zmienilem kabel na lepszy i podwojny to poprawilo jakosc suba ale sam sub chyba na sprzedaz pojdzie bo nie osoagam efektow na ktore liczylem.
 
Do góry