Jak podłączyć EPSON EB-W8 i PS3 slim

4lukasz

New member
Witam,
problem polega na tym, że projektor nie widzi sygnału z konsoli przy podłączeniu przez kabel HDMI.
Działa jedynie przez kabel component, który był w zestawie z ps3 ale przy rozdzielczości 576i bardzo ubogo to wygląda.
Próbowałem z przytrzymaniem przycisku ON na konsoli podczas uruchamiania, ale nic to nie dało.
Co dziwne, do tego samego projektora, wcześniej miałem podłączonego Xboxa 360 i wszystko grało aż miło.
Dlaczego tak jest? Czy do PS3 potrzebny jest lepszy kabel?
 

behemot

New member
Sprawdź czy kabel jest dobry, jeśli jest może chodzi o rozdzielczość ( ps3 to full hd zaś xbox360 to hd ready) spróbuj zmienić opcje w ps3 ( ustawienia video)
 

4lukasz

New member
raczej nie wina kabla, bo sprawdzałem dwa: 3m sony do ps3 i 1m bridge obydwa kompatybilne z HDMI 1.3.
A co do opcji w ps3 to też sprawdziłem juz wszystkie, ustawienie rozdzielczości na hd ready (720i, 1080i) też nic nie dało.
przypomniało mi się że jakiś czas temu miałem też podłączone Ps3 w wersji FAT do tego rzutnika i też dobrze działało.
 

edi7777

Member
No jak nie kabel to ustawienia bo co innego? Jeżeli PS3 normalnie Ci się łączy po hdmi tym samym kablem z telewizorem to musisz kombinować w opcjach - może ten projektor ma jakiś tryb szukania sygnału i musisz mu wskazać żeby brał sygnał po hdmi. Czasem coś może się kiepścić jak próbujesz posłać dźwięk i obraz po hdmi - spróbuj z samym obrazem. No i kwestia odświeżania - ustaw najniższe dla danej rozdzielczości bo z tego co pamiętam jak miałem PS3 to też miałem na początku problemy z podłączeniem do TV przez 1080p 60fps czy jakoś tak...
 

4lukasz

New member
próbowałem tak jak mówisz z przesyłaniem samego obrazu, nie pomogło. jak podłącze laptopa to odświeżanie normalnie leci 60 fps więc to też nie to. nie wiem o co chodzi, zaczyna mnie to irytować. przeszukałem już wszystkie opcje w konsoli i w rzutniku :/
 
Do góry