Jak podłączyć Blu-ray z tym kinem domowym

QWEQ

New member
Witam wszystkich serdecznie mój kuzyn ma pewien problem i chciał się dowiedzieć co zrobić a więc tak ma zestaw kina domowego SONY DAV-DZ630
i nie dawno nabył odtwarzacz Blu-ray SONY BDP-S550
i chcę się dowiedzieć jak to podłączyć ?


W tym zestawie kina ma 6 gniazd do podłączenia kolumn ma się rozumieć zestaw 5.1 + subwofer. Ma również HDMI OUT to chyba do podłączenia tv lub projektora, gniazda na antenę radiową gniazdo zasilania.

I audio in 2ch L+R. Jest laikiem a chcę się cieszyć obrazem z płyt Blu-ray ma telewizor KDL-52W5500

ale nie wie co zrobić aby mieć dźwięk nie przez tv w tym blurayu tylko przez zestaw kolumn 5.1 może jest ktoś w stanie powiedzieć mi o tym zestawie kina może ktoś to ma model DAV-DZ630 mógłby ktoś sprawdzić czy to kino obsłuży mojemu kuzynowi filmy bluray i dźwięk. Dodam tylko tyle że kuzyn nie planuje zmiany zestawu kina domowego powód finanse. Jeszcze jedno odnośnie zestawu kuzyna nie ma z tyłu wejścia optycznego jak i koaksjalnego.Dzięki za pomoc.

Oraz co to jest Dolby Pro Logic II MOVIE.
 

janusz

New member
Bez reklam
Będzie kiepsko. Nie widziałem tego kina, a z opisu w sklepie internetowym wynika, że jedyna możliwość podłączenia dźwięku to wejście analogowe audio. Jeżeli jest to wejście 5.1 (łatwo poznać bo to wejście na 6 chinch), ale raczej jest to wejście 2.0, co potwierdza Twój opis:"I audio in 2ch L+R". W tej sytuacji doprowdzisz z BR sygnał stereo (ewentualnie będzie to stary analogowy ProLogic), taki sygnał kino może odtwarzać jako 5.1 np jak sam napisałeś: "Dolby Pro Logic II MOVIE" jednak będzie to sztucznie uprzestrzennione przez zestaw kinowy, a nie to co jest zapisane na płycie. O dźwięku HD, a nawet starym DTS I DD5.1 niestety nie ma mowy.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
mowiac krotko- lipa z tego.
moze co najwyzej podlaczyc przez analogowe wejscie stereo
i rozlozyc to na 5 glosnikow nakladajac DPLII - jednak trzeba sie liczyc z tym ,ze jakosc dzwieku bedzie gorsza niz z plyty DVD odpalonej na tym zestawie
 

QWEQ

New member
Będzie kiepsko. Nie widziałem tego kina, a z opisu w sklepie internetowym wynika, że jedyna możliwość podłączenia dźwięku to wejście analogowe audio. Jeżeli jest to wejście 5.1 (łatwo poznać bo to wejście na 6 chinch), ale raczej jest to wejście 2.0, co potwierdza Twój opis:"I audio in 2ch L+R". W tej sytuacji doprowdzisz z BR sygnał stereo (ewentualnie będzie to stary analogowy ProLogic), taki sygnał kino może odtwarzać jako 5.1 np jak sam napisałeś: "Dolby Pro Logic II MOVIE" jednak będzie to sztucznie uprzestrzennione przez zestaw kinowy, a nie to co jest zapisane na płycie. O dźwięku HD, a nawet starym DTS I DD5.1 niestety nie ma mowy.




ale kuzyn będzie miał dzwięk 5.1 z płyt Blu-ray i DVD jak użyje tego pro logic 2 bo się chłopak martwi

a ja sam mam oczywiście znacznie lepsze i droższe klocki
kuzyn chciał się dowiedzieć więc zapytałem na forum
nawet nie chciał się tu rejestrować bo by go wyśmiali jakie to ma słabe urządzenia więc ja piszę w jego imieniu.
 

QWEQ

New member
a jak by ktoś chciał wiedzieć jakimi sprzętami ja dysponuję wiem odbiegam trochę od tematu to są to :

TV Panasonic plazma TX-P65V10E
Wzmacniacz klasy High End Denon AVC-A1HDA
Kolumny Jamo D 7 PEX 7.2 THX ULTRA 2 PLUS
Blu-ray Pioneer BDP-LX91
Konsola Playstation 3 40 GB- mam ją już dość długo
kable QED głośnikowe jak i HDMI

nie dawno zrobiłem taką instalację kina domowego
po prostu sprzedałem dosyć dużą działkę rolniczą 3 ha
która nie była mi potrzebna możecie sobie wyobrazić jakie pieniądze za tą działkę dostałem i jeszcze sporo zostało.Sorry odbiegam od tematu tylko tak pisałem jak by ktoś pytał a data zrobienia tego kina to lato\jesień 2009

a wracajac do tematu i kuzyna no to on jest laikiem w tym temacie a chciał mi pokazać że też chcę mieć fajne kino
tak więc sami rozumiecie w sumie nawet fajne to kino zrobił
jak na jego warunki finansowe ale nie wie jak podłączyć tego Blu-ray z z tym zestawem głośników plastikowych
a ja też nie wiedziałem dlatego napisałem w jego imieniu.
Za wszystkie pomoce z góry dzięki.
 

QWEQ

New member
w sumie nie wiedziałem co to pro logic 2
ale ze mnie gapa
teraz w wikipedii znalazłem
może dlatego że przyzwyczaiłem się do gęstych ścieżek HD Audio Dolby True HD, DTS HD Master Audio , DTS High Resolution Audio.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Witam wszystkich serdecznie jestem tu nowy mam pewien problem i chcę się dowiedzieć co zrobić a więc tak mam zestaw kina domowego SONY DAV-DZ630 i nie dawno nabyłem odtwarzacz Blu-ray SONY BDP-S550 i chcę się dowiedzieć jak to podłączyć ?

W tym zestawie kina mam 6 gniazd do podłączenia kolumn ma się rozumieć zestaw 5.1 + subwofer. Mam również HDMI OUT to chyba do podłączenia tv lub projektora, gniazda na antenę radiową gniazdo zasilania.
I audio in 2ch L+R. Jestem laikiem a chcę się cieszyć obrazem z płyt Blu-ray mam KDL-52W4000 ale nie wiem co zrobić aby mieć dźwięk nie przez tv w tym blurayu tylko przez zestaw kolumn 5.1 może jest ktoś w stanie powiedzieć mi o tym zestawie kina może ktoś to ma model DAV-DZ630 mógłby ktoś sprawdzić czy to kino obsłuży mi filmy bluray i dźwięk. Dodam tylko tyle że nie planuje zmiany zestawu kina domowego powód finanse a tak mnie telewizor podniszczył finansowo a chciałem mieć ogromny tv . Jeszcze jedno odnośnie mojego zestawu nie mam z tyłu wejścia optycznego jak i koaksjalnego.Dzięki za pomoc.

Oraz co to jest Dolby Pro Logic II MOVIE.

post datowany na 31.08.2009 - bez komentarza......
 

fotokrak

New member
nawet nie chciał się tu rejestrować bo by go wyśmiali jakie to ma słabe urządzenia więc ja piszę w jego imieniu.
To najdziwniejszy powód jaki usłyszałem od przedszkola.

ma to co chce albo na co go stać albo co chce i tyle.
Ttaj każdemu można za zażucić ze mógł kupić lepsze, nawet tym co mają najlepsze :)

o sposobie podłączenia ci powiedzieli, chodzić będzie i luz, miłego ogladania

uuuuuaaa !!! jest nieźle ...
takie wypaśne high end kino i taka wypaśna wiedza ....

:D
luz, znam takich co mają 10 jak nie 100 razy drozszy sprzęt i znają tylko 4 przyciski, ON OFf i zmiana kanałów do przodu i do tyłu lub play i Eject.
Serio by słuchać / oglądać nie musi się na tym znać
 
Ostatnia edycja:

QWEQ

New member
post datowany na 31.08.2009 - bez komentarza......




zestaw kina domowego był mojego brata oraz odtwarzacz blu-ray, tv z serii W4000 brat sobie zostawił
więc kuzyn kupił tylko W5500
a ja zamiast pisać dwóch takich samych postów jeden najzwyczajniej w świecie skopiowałem i wkleiłem tu jakieś pół roku temu a brat tak jak i kuzyn są bardzo nieśmiali i dlatego to oni nie piszą tu tylko ja w ich imieniu.
 

Prokop

New member
Bez reklam
a
po prostu sprzedałem dosyć dużą działkę rolniczą 3 ha
która nie była mi potrzebna możecie sobie wyobrazić jakie pieniądze za tą działkę dostałem i jeszcze sporo zostało
O tak, za 3ha działki rolniczej to można dostać takie pieniądze że lepiej nie mówić. Chyba ci się działka budowlana z rolniczą pomyliła.
PS.
Sory że tak na forum AV :D
 
Do góry