Jak Philips dba o aktualizacje systemowe do swoich telewizorów?

kola01

Well-known member
Bez reklam
Witam.

Interesuje mnie, czy i jak bardzo Philips dba o zapewnienie aktualizacji. Jak to do tej pory wglądało?
Czy aktualizacje obejmują też zmianę wersji Android TV na wyższą np z wersji ATV 10 na ATV 11? Czy może są to tylko aktualizacje w ramach fabrycznej wersji systemu?

Rozważam zakup tegorocznego 55OLED807 ale zależy mi, żeby dostał on aktualizację Android TV co najmniej do wersji 12.
 

luck76

Well-known member
Witam.

Interesuje mnie, czy i jak bardzo Philips dba o zapewnienie aktualizacji. Jak to do tej pory wglądało?
Czy aktualizacje obejmują też zmianę wersji Android TV na wyższą np z wersji ATV 10 na ATV 11? Czy może są to tylko aktualizacje w ramach fabrycznej wersji systemu?

Rozważam zakup tegorocznego 55OLED807 ale zależy mi, żeby dostał on aktualizację Android TV co najmniej do wersji 12.
Nie spodziewałbym się 12 w 807. Za bardzo obciąłby wydajność na renderowaniu UI w 4K. Prędzej pojawi się u drugiego z chińczyków też na literę T, pomimo że ich wersja procka jest nawet 20% słabsza. Natomiast przyszłoroczne tv powinny dostać nowego Pentonica i tu 12 zapewne zagości. Może do tego dojść obsługa kamery a’la Bravia CAM, jako że 12 będzie miała znacznik ich włączenia.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
No to byłoby bardzo słabo. Android TV 12 miał premierę już rok temu i wprowadził kilka bardzo fajnych zmian, jak choćby od dawna wyczekiwane automatyczne dopasowanie fps/Hz. Obecnie np śmiga w postaci Google TV 12 na słabszym (chyba) Chromecaście 4 4K i nikt nie wskazuje na jakąkolwiek zmianę w wydajności. Z resztą, skoro TV radzi sobie w locie z dynamiczną obróbką 4K (filmy) to dlaczego miałby się zmulić przy GUI? Ten model to podobno "rakieta".

Tak czy siak, wracam do pytania: jak wyglądają aktualizację u Philipsa? Czy są to tylko łatki w obrębie systemu czy sam Android też z czasem jest wymieniany na wyższy?
 

luck76

Well-known member
No to byłoby bardzo słabo. Android TV 12 miał premierę już rok temu
W zeszłym miesiącu trafił do pierwszego urządzenia - nota bene produkcji Google, co więcej urządzenie nie potrzebuje go do dodatkowego przetwarzania obrazu. Bardzo życzyłbym sobie takiej zmiany, bo sam mam tv MY2022 na Google TV ale jestem realistą :) Nawet Shield z duuuużo mocniejszym prockiem nie ma.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
W zeszłym miesiącu trafił do pierwszego urządzenia - nota bene produkcji Google, co więcej urządzenie nie potrzebuje go do dodatkowego przetwarzania obrazu. Bardzo życzyłbym sobie takiej zmiany, bo sam mam tv MY2022 na Google TV ale jestem realistą :) Nawet Shield z duuuużo mocniejszym prockiem nie ma.
Tylko, że Shield ma już wsparcie od 7 lat. Od tamtej pory przeszedł od Android TV 6 do Android TV 11 (dalej śmiga na nim jak rakieta - wiem bo mam 2 sztuki). Plotki mówią, że Nvidia najprawdopodobniej pominie wersję ATV 12 i w swoim czasie od razu wskoczy w ATV 13. Jak widać można zadbać o użytkowania. A przecież nawet najlepszy sprzęt nic nie jest wart bez dobrego oprogramowania. Dlatego tak ważne jest, żeby system był aktualizowany jak najdłużej.

Jak to wygląda u Philipsa?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Powiem na przykładzie modelu 9206. Altualizacje są nawet co miesiąc ostatnio a i kupując go miał androida10 a dostał 11, tak więc wszystko jest możliwe...
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
O to mi chodziło. Dziękuję za info.
Daje to nadzieję na ATV12 w tegorocznym OLED807. Oczywiście co będzie - zobaczymy.
 

kambo12

New member
Właśnie zaktualizowałem mojego Philipsa 55OLED804 do Androida 11. System wydaje się być bardziej responsywny i płynny. Mam wrażenie, że obraz jest nieco lepszy, bardziej stonowany i jaśniejszy. Ambilight też zyskał na płynności. Jeśli ktoś chce sam sprawdzić i zainstalować to plik z aktualizacją jest dostępny na oficjalnej stronie Philips Singapur, link: https://www.philips.com.sg/c-p/55OL...led-android-tv-with-ambilight-3-sided/support

Plik z aktualizacją pasuje do całej platformy TPM191E czyli: OLED935, 9435, 9235, 9005, OLED805/OLED855/OLED865, OLED705, 8505/8535/8545/8555, OLED984, OLED934, OLED854, OLED804, 8804, 8204, 7504, 7394, 7354, 7334, 7304.

Plik wypakowujemy, autorun.upg wrzucamy na pendrive, po włożeniu USB do tv aktualizacja rozpocznie się automatycznie. Po aktualizacji polecam zrobić hard reset.
 
Do góry