Jak działa funkcja HD-JPEG w odtwarzaczach DVD ?

lexoduspk

New member
Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak działa funkcja HD-JPEG w odtwarzaczach Philips, Samsung i Yamaha. Wiem że pozwala na wyświetlanie zdjęć na telewizorze w wysokiej rozdzielczości, ale chodzi mi głównie o to, czy zdjęcia w formacie panoramicznym (rozdzielczość 1280x720 pikseli) są zgniatane w pionie jeśli ustawimy format obrazu na 16:9 (tak robi mój odtwarzacz Philips DVP720SA i nagrywarka LG RH7900MH, które nie posiadają tej funkcji).

Pytam, ponieważ posiadam dużo zdjęć zrobionych aparatem cyfrowym, które skadrowałem do formatu 16:9. Do tej pory, żeby zdjecia nie były zgniecione rozciągałem je w pionie w programie, natomiast odtwarzacz podczas odtwarzania je zgniatał spowrotem :) Chciałbym jednak oglądać je w wysokiej rozdzielczości, jednak jeśli nadal miałbym się tak męczyć z ich przygotowaniem, to zakup odtwarzacza z funkcją HD-JPEG wydaje się bez sensowny.
 

mobor

Banned
Mój Denon 2930 ma tylko jedną wadę. Odtwarza JPG w VGA - zgroza
Ale np taka PS3 puszcza zdjecia w rozdzielczosci FullHD - nie ma zadnego zgniatania czy rozciągania. Wszystko leci 1:1 - obraz jak ta lala !! Pierwsza liga

Posiadam aparat SONY i tam rozdzielczosc ustawilem na 16:9 dlatego ze uwazam ogladanie zdjec na TV za o wiele bardziej komfortowe niz w "papierowej" postaci - do tego mikroskopijnej- porownujac do ekranu telewizora. Do tego jeszcze kwestia oszczednosci. Na karcie 2 GB zmieszczę blisko 2100 zdjec HD ktore pozniej zajmą niespełna połowę płyty DVD .... Teraz wyobraz sobie 2100 zdjec papierowych w 10 albumach... Gdzie to trzymać ?
 
Do góry