Internet w Samsung UE32D5000

rafalski_4

New member
Witam.
Na początku chciałbym się przywitać, bo jestem tu nowy, więc witajcie :)
Jestem posiadaczem telewizorka Samsung UE32D5000. Dzisiaj podłączyłem do niego kabel LAN, chcąc podłączyć do niego internet, bo na stronie: samsung.com/pl/consumer/tv-audio-video/televisions/led/UE32D5000PWXXH przeczytałem coś takiego: "Surfuj po Internecie dzięki funkcji Search All". Po podłączeniu kabla ethernetowego do TV, ustawiłem adresy IP (na 100% dobrze bo udostępnianie plików działa, i pisze, że wszystko jest ok, że nawiązano połączenie) i chcę jakoś odpalić neta na nim, ale jakoś nie mogę. Znaczy źle napisałem, nie neta, ale np jakąś aplikację internetową typu Ipla czy YouTube. W ogóle nie mam tej funkcji do przeglądania neta (chyba, że źle szukam). Już chyba zwątpiłem, że będę miał te aplikacje na TV, ale znowu mnie to na stronie zmyliło. Co to oznacza na stronie? Czy to błąd? Czy muszę zaktualizować system w TV?
A co do aktualizacji mam parę pytań:
Czy może być tak, że po takim zabiegu TV się nie włączy, albo coś nie będzie działać? Co się stanie jeżeli w trakcie aktualizowanie będzie zanik prądu i TV się wyłączy?
Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź.
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Zaktualizuj firmware przez usb.
Przywróć ustawienia fabryczne w TV.
Podłącz przewód ehernet z routera do tv i sprawdź czy masz wszystkie pola wypełnione jak na tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=RyYaW9wD_TU#t=1m18s Najprościej, to nie wpisuj IP, bramy, DNS ręcznie tylko włącz DHCP w routerze.
Wytłumaczenie co to jest Smart Hub i Search ALL: https://www.youtube.com/watch?v=Y1a9WN8cOG0

A co do aktualizacji mam parę pytań:
Czy może być tak, że po takim zabiegu TV się nie włączy, albo coś nie będzie działać? Co się stanie jeżeli w trakcie aktualizowanie będzie zanik prądu i TV się wyłączy?
Jeśli będzie zły firmware np. nie od tego modelu, plik źle się pobierze z internetu tak samo przy zaniku prądu, najprawdopodobniej trzeba będzie wysłać TV do serwisu.
 

rafalski_4

New member
No właśnie mi chodzi o tego smart huba. A bez aktualizacji go nie ma tak? Bo ja go nigdzie nie mogę znaleźć, czy może go trzeba jakoś zainstalować z pendraka? Aktualizował go narazie nie będę, bo się trochę boję, że coś się rypnie i na święta bez TV zostanę. A ile sie taki TV aktualizuję?
 

fidotp

New member
Mam ciut wyższy model czyli UE32D5500.
Na pilocie masz przycisk Smart Hub.
Włączasz go i pokazują ci się aplikacje które łączą się z netem.
Ale nie oczekuj że pooglądasz strony internetowe bo do tych modeli nie ma aplikacji na to pozwalającej czyli przeglądarki.
Programy (Widgety) instalujesz z poziomu Smart Hub (u góry masz pasek Samsung Apps).
Wchodzisz w niego i wyszukujesz widgety które ci są potrzebne np.You Tube

Co do aktualizacji softu.
Robiłem to już po raz drugi.
Chwilę to trwa i nie bój się że TV padnie.
Ściągasz plik,rozpakowujesz,wrzucasz na Pendrive i instalujesz.
Najnowszy dla twojego TV to T-MSV4DEUC-1011.0
 
Ostatnia edycja:

rafalski_4

New member
No ja niestety takiego przycisku nie mam. A czy jest w ogóle możliwe, żeby aktualizacja wprowadzała taką możliwość? Bo szczerze zaczynam wątpić, że na moim TV pooglądam sobie jakieś filmy z Youtube czy Ipli. Niby na stronei pisze, że mogę, ale to chyba błąd. Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi, czy mi to pójdzie. Ma ktoś może tą aktualizację w swoim UE32D5000. A słyszałem, że ta aktualizacja pozwala wybrać wyższą wersję telewizora, tzn mogę sobie wybrać np UE32D5000, jest to możliwe? Nie wiem gdzie to słyszałem/czytałem. Jak znajdę podam źródło. Mógłby ktoś jeszcze coś poradzić?
 

fidotp

New member
Trochę to dziwne bo na stronie Samsunga twój TV posiada Smart Huba.
Niestety jest jakiś błąd na stronie i nie mogę ściągnąć instrukcji by popatrzeć.
Może innym przyciskiem aktywuje się tą funkcję.
Jak masz instrukcję to popatrz.

Jeśli w niej nic nie ma to skontaktuj się z serwisem.

Tylko zaraz, w temacie podajesz model UE32D5000 a w ostatnim poście chcesz wybrać wyższą wersję i piszesz nadal UE32D5000.
Może masz całkiem inny model TV, sprawdź z tyłu na etykiecie.

Aktualizacje firmware są na stronie samsunga w dziale wsparcie.
 
Ostatnia edycja:

fidotp

New member
Muszę się poprawić.
Strona Samsunga wprowadza chyba w błąd.
W instrukcji a także na innych stronach nie ma nic o tym by D5000 posiadał Smart TV.
 
Do góry