instalacja do projektora

chmieluzg

New member
Witam,

Jestem na etapie projektowania instalacji elektrycznej w pokoju w którym w przyszłości chciałbym zamontować projektor. Odległość pomiędzy ścianami to 4,8m więc odległość projektora od ekranu to ok 4,5m. Na wybór ekranu (chciałbym aby był elektryczny) i projektora przyjdzie jeszcze czas ale na ten moment chciałbym mieć doprowadzoną instalację. Od strony projektora pewnie zasilanie i HDMI (gniazdka w ścianie). Od strony TV gniazdo HDMI.

1. Czy powinienem pociągnąć coś jeszcze?
2. Czy przy HDMI dać gniazda z 2 stron czy lepiej sam przewód?
3. Na jakiej wysokości montować projektor? W suficie raczej nie. Półka wyjdzie taniej. Chodzi o to, że chciałbym aby ekran zjeżdżał dość nisko (nie lubię zadzierać głowy przy oglądaniu). Wydaje mi się, że projektro będzie najlepiej działał gdy będzie na przeciwko (aby nie było trapezu).
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
- Lepiej kabel, zamiast gniazdka.
- Jeśli możesz nawet dwa.
- Dobrze jest też zostawić jakiegoś pilota, czyli drut lub sznurek do przeciągnięcia, do którego np. za kilka lat przymocujesz inny potrzebny kabel, którego nie przewidziałeś
- są przeróżne sufitowe uchwyty, zawsze to wg mnie ładniej wygląda niż projektor na półce, który ktoś niechcący przesunie (żona ścierająca kurze na półce :) ) i zepsuje żmudne ustawienie obrazu względem ekranu
- jeśli ekran ma być elektryczny to dobrze jest doprowadzić przewód z projektora do ekranu TRIGGER czyli w momencie gdy włączysz projektor ekran samoczynnie się rozwinie
- wysokość montażu zależy od modelu projektora (offset), odległości od ekranu oraz wysokości samego ekranu. Unikaj trapezu (korekcji keystone).
Dlatego najlepiej kupić projektor z tzw. Lens Shiftem
Projection Calculator Pro - Projector to Screen Distance
- ekran możesz zainstalować nawet na środku pomieszczenia, nie musi być przy suficie :)
 

chmieluzg

New member
Dzięki za odpowiedzi ale:

1. Po co 2 x HDMI?
2. Jaki przewód jet potrzebny jako TRIGGER?
3. Ekran musi być pod sufitem bo ma być na ścianie z telewizorem.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
1. Mój projektor ma dwa wejścia HDMI, tak zapobiegawczo pociągnąłem dwa, gdyby jeden miał się popsuć :) Nie jest to oczywiście konieczne
2. mały jack 3.5 mm MONO
3. Nie rozumiem do czego nawiązuje ten punkt ;)
 
Do góry