InFocus x2 Nie tylko full hd... czyli kino dla biednych

xtro

New member
Właśnie... dzięki Waszemu forum stałem się ongiś posiadaczem najlepszego chyba wówczas cena/jakość TV samsung 42c91h

Na dniach zaryzykowałem zakup ekonomiczny... projektor polizingowy z wymieniona lampą całość za bagatela 200 parę złotych.

Zaczynam ten wątek by podzielić się wrażeniami z takimi jak ja, którzy nie są gotowi na wydatek 2000 zł lub więcej na nowe modele.

InFocus to model DLP z rozdzielczością 800x600. I tu niespodzianka - efekt tęczy, tak często wymieniany na forach dla modeli DLP jeszcze 2-3 lata temu - ja go widzę i to wyraźnie! A więc w sumie minus na samym wstępie. Na razie wyświetlałem obraz tylko na ścianie, jednak mimo wszystko w porównaniu z moim dotychczasowym miniaturowym Citizenem na lampy typu halogen (daje jasność jakieś 60 ANSI może....) to 1700 ANSI z Focusa to aż za nadto....

sprzęt ma całkiem dobry kontrast i nie będę tu wypisywał parametrów, chodzi o wrażenie, po ustawieniu niezbyt agresywnych parametrów jasności, koloru, kontrastu i wybraniu opcji cieplnych na zimny film można być zadowolonym i to jak mówię z wyświetlania na super cinema tapecie...

Na pewno warto kupić na mistrzostwa.

Co sądzicie o takim tanim kinie, macie jakieś doświadczenia sugestie?

Dodam że obraz u mnie będzie wyświetlany z ok 3m - nestety optyka i zoom jest jak na mój gust za mało szerokokątna, obraz z tej odległości ma może przy 16:9 z 120cm średnicy... to mało bo lubię oglądać duży ekran z bliska (w kinie góra 4 rząd - takie zboczenie)

ok, idę się bawić sprzętem by ciągnąć dalej wątek, na dniach testy na starym kupionym pod projektor w latach '80 ekranie perełkowym :)

A może ktoś tu ma też InFocusa x2 ? Chętnie posłucham sugestii użytkowych :)
 
Do góry