InFocus 119HDx Co o tym my

eman81krk

New member
Witam Wszystkich Forumowiczów z racji tego że to mój pierwszy post, nie proszę o ulgowe traktowanie o wręcz o ukaranie w razie jak bym coś przeskrobał :)

Tyle tyt. wstępu.

Zakupiłem tytułowy projektor InFocus 119HDx i zmienić już tego nie zmienię tym bardziej że udało mi się go kupić w cenie 2299zł :).

Nie znalazłem nic na ten temat na tym forum a od jakiegoś czasu śledzę tutejsze tematy.

Napiszcie czy to dobry wybór czy całkowicie sknociłem ?

Może ktoś ma, i wie o jakiś konkretnych wadach tego sprzętu? Reasumując chciałbym, może po fakcie, ale jednak usłyszeć opinie ludzi którzy mają jakieś pojęcie o temacie :)
 
Ostatnia edycja:

eman81krk

New member
Hmm no niby napisane jest że do konferencji i szkół ale FHD ma dość ładnie świeci o ile da się to stwierdzić oglądając na ścianie (ekran będę niedługo robił). To czego mu brakuje że nie bardzo jest to projektor do kina?
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
chodzi o to, ze jest bardzo jasny i bedzie problem z uzyskaniem akceptowalnej czerni w dobrze zaciemnionym pomieszczeniu. Plus jest taki, ze bedziesz mogl ogladac filmy za dnia ;-)
 

eman81krk

New member
To zauważyłem, hmm a nie da się w ustawieniach go przyciemnić ? już dałem tryb eco i coś tam jeszcze na off żeby mniej świecił ale faktycznie daje po oczach.

Jestem na etapie planowania budowy ekranu DIY , w takim razie będę musiał pomyśleć o jakiejś ciemnej farbie... jakieś podpowiedzi ? Marzy mi się Black Diamond ale mnie nie stać :(
 

eman81krk

New member
Po namysłach i wyliczeniach wyszło 116 cali w formacie 16:9 i 110 cali w kinowym. Dziś chcę zamówić spienione PVC i tu mam pytanie. Jaką grubość? Myślę żę zrobię ramę albo żeby było sztywne pod spodem dam płytę mdf albo OSB.

Największym problemem jest dla mnie wybór farby :/ nie wiem czy wystarczy sama tikkurila h499 czy próbować black window czy wydać 1100 zł i kupić Ścreen Goo high kontrast? Doradźcie bo zgłupiałem od czytania różnych opinii. Warunki do projekcji względne ... Sufit ciemny drewniany z belek prawa strona ciemna lewą ściana biała ale zaciemnię ją również .Meble ciemne. No i projektor świecie mocno jak już pisaliśmy :)
 
Do góry