Ile kabla

lilo40

New member
Witam.Głośniki 7.1. Kabel do przedniej pary, zachowałem równy wymiar w metrach. Po 5m kabla na głośnik. Czy konieczny również jest zachowanie kabla w metrach na pozostałe głośniki w parach(satelity).Np. tylny prawy a tylny lewy różnica w kablu między tymi głośnikami jest 6m. Instalacje poprowadzić mogę tylko z jednej strony pokoju, dlatego taka różnica a kabel drogi.Pozdrawiam
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
nie jest konieczne zachowanie tych samych metrów mam podobnie jak Ty że na tył mam poprowadzone jedną stroną czyli jeden przewód jest o parę metrów dłuższy, ja nie zauważam różnicy w graniu, do tego raczej by musiała być ogromna różnica w metrach :).
Teoretycznie powinna być zachowana symetria, a w praktyce wiemy jak to jest :)
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
jeden przewód mam dłuższy o 4m i kompletnie nie zauważam różnicy w graniu :). Ale przy nowym mieszkaniu na pewno bym tak wszystko ustalił i zaprojektował aby było co do centymetra hehe :) teraz nie miał bym zamiaru kuć podłogi :). Też miałem kiedyś taki dylemat czy te parę metrów nie zaważy na jakości dźwięku w porównaniu do krótszego przewodu, sprawdziłem, wsłuchiwałem się nawet pożyczyłem z pracy miernik dB i nie było różnicy, bynajmniej na przeciętnych przewodach i przeciętnym sprzęcie grającym jaki posiadam:)
 

lilo40

New member
Dziekuję za odpowiedzi. Zeby mieć czyste sumienie a z tego też nie zbiednieje, dam wszędzie po równo.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja też uważam że nie będzie różnicy, przy minimalnie innej długości kabli. Znowu zakradamy się w sfery audio voodoo:) Satelitki, to tylko głośniki efektowe. Do tego systemy posiadają autokalibrację, która wyrównuje opóźnienia, głośności, odbicia itd. Nie popadajmy w paranoję. Nie każdy ma możliwość puszczenia jednakowej długości kabla. Jak ktoś puszcza pod listwą ścienną, z jednej strony pokoju, bo z drugiej strony np. są drzwi i nie ma takiej możliwości, to nigdy nie uzyska równej długości kabli. Trzeba odróznić co naprawdę wpływa na dźwięk, od mitów audiofili.
 
Do góry