Ice box ib-rd3620su3

leonid113

Member
Witam. Koledzy nie wiedziałem gdzie się przypiąć z tym tematem więc założyłem nowy.
Kupiłem ostatnio obudowę ICE BOX IB-RD3620SU3 na 2 dyski która miała służyć mi jako serwer muzyczny do mojego zestawu MARANTZA. Obudowa ta umożliwia w/g instrukcji spięcie dwóch dysków do pracy w SINGLE, RAID 0,1,JBOD. Mnie akurat interesuje RAID 0 lub JBOD tak aby były widoczne jako jedna partycja. Problem polega na tym, że obudowa pracuje poprawnie z tymi dyskami jako SINGLE ale nie mogę w żaden sposób uaktywnić pozostałych trybów. Po przejściu na JBOD lub RAID 0 komputer widzi moje dwa dyski po 500G jako całość czyli ok 935G ale nie mogę ich z poziomu ani kompa ani obudowy zainicjować tak aby można było zapisywać i kopiować. Nie mogę nadać widzianej ale nie aktywnej partycji 935G żadnego voluminu prostego aby były widziane. Ponadto po próbie inicjowania ręcznego wyskakuje mi komunikat "Nie można wykonać żądania z powodu błędu urządzenia we/wy".Dyski są sprawne i przetestowane. Jeżeli ktoś może pomóc to bardzo proszę przed zwrotem tej obudowy.
Pozdrawiam i życzę Wszystkim przy okazji WESOŁYCH ŚWIĄT.
 
Do góry