HK445 & JBL E100, Jakie kable??

QJey

New member
1.Witam, jakich użyć kabli do podłączenia JBL E100 i HK 445? zakładając, że ich długość miała by po 2metry.

2.Czy użyć Bi-wiring? jeżeli tak to jakich użyć na góre a jakich na dół?

wiecej info:
Do tej pory używałem kabli Cordial ( cls 260 ) 2x60mm ale kupowałem je spory czas temu i kupowałem je z mysła czym grubszy tym lepszy a teraz chciałbym zaciągnąć waszej opini.

Przyznaje, zę bass w jbl E jest twardy, myslalem, ze razem z sub ( Yamahy yst sw315 ) - ktory jeszcze posiadam chciałbym go troche pogłebić i ocieplić ale po podłączeniu wnioskuje, ze sub jest troche za slaby i bede musiał zamienic go na inny(jaki?), zeby uzupełnić info podam jeszcze, ze mam Centralny Yamahy Nsc300- ktory w razie koniecznosci zamienie na JBL( jaki?) - ale te ostatnie pytania zadam w innym poscie.Chyba, ze ktos znajdzie czas to prosze o odpowiedz. pokoj 25m^2

pozdro
 

Tomasz93

Member
QJey napisał:
Przyznaje, zę bass w jbl E jest twardy, myslalem, ze razem z sub ( Yamahy yst sw315 ) - ktory jeszcze posiadam chciałbym go troche pogłebić i ocieplić ale po podłączeniu wnioskuje, ze sub jest troche za slaby i bede musiał zamienic go na inny(jaki?), zeby uzupełnić info podam jeszcze, ze mam Centralny Yamahy Nsc300- ktory w razie koniecznosci zamienie na JBL( jaki?) - ale te ostatnie pytania zadam w innym poscie.Chyba, ze ktos znajdzie czas to prosze o odpowiedz. pokoj 25m^2

pozdro

Uwazam, ze dobrym wyborem moze byc Monster Cable ZI. Mialem ten kabel swego czasu w swoim systemie i dobrze go wspominam. Oto krotka opinia na temat tego kabla, z ktora zupelnie sie zgadzam:





"Bas i dynamika, dynamika i bas. To pierwsze wrażenia z odsłuchu
Z1. Nic dziwnego, że w Stanach, gdzie króluje kino, kabel ten sprzedaje się bardzo dobrze. Bo właśnie to medium najbardziej skorzysta na tych cechach. Kiedy dodamy do tego obszerną, ekspansywną scenę dźwiękową i lekko stłumioną wyższą średnicę, będziemy mieli pełen obraz. Takie prowadzenie dźwięku w kinie będzie jak znalazł, bo bas gra tam dużą rolę, zaś skompresowany dźwięk, najczęściej nieco ostrawy i rozjaśniony, wymaga gdzieś w systemie lekkiej korekty, co Z1 robi bardzo dobrze. Tempo jest co prawda nieco zwalniane, co małe składy jazzowe pozbawia części sił witalnych, jednak przy zastosowaniach bardziej mainstreamowych nagrań daje wspaniałą potęgę brzmienia. Kinomaniacy – przygotujcie się: Z1 nadchodzi!!!"




 

QJey

New member
z1 ale ktory?

na stronie producenta monstercable znalazlem dwa "Z1"

"Z1-250" oraz "Z1-50M EU" , który miałeś u siebie i na jakim sprzęcie?
Czy ich użyć do Bi-wiring na gore i dol??
 

Tomasz93

Member
QJey napisał:
na stronie producenta monstercable znalazlem dwa "Z1"

"Z1-250" oraz "Z1-50M EU" , który miałeś u siebie i na jakim sprzęcie?
Czy ich użyć do Bi-wiring na gore i dol??

Mialem Z1-50M EU. Grał on u mnie swego czasu z wzmacniaczem CA 640 + CD CA 640 + kolumny TDL RTL3. Nie jestem zwolennikiem Bi-wiringu, a zatem nie doradze Ci w tej materii. W tym przedziale cenowym bi-wiring mija sie z celem. Ale jak chcesz to mozesz poeksperymentowac z takim polaczeniem.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Centralny do kompletu to JBL EC-35:
EC35BE.jpg


Subwoofer do kompletu to JBL E-250P:
E250P.jpg



Z Northridgami w bi-wiringu dobrze grają ultralinki:
488_20051008051909_0.jpg


492_20051008052241_0.jpg
 
Do góry