HK 255 - dobór kolumn

Fab

New member
Witam,
poszukuje kolumn podłogowych mających zagrać w połączeniu z Harmanem 255, póki co stereo. Mają posłużyć jako audio do tv, blu ray'a i komutera, czyli i muzyka i filmy (50/50). Docelowo zamiarzam na ich bazie zbudowac kompletne kino domowe, ale z większym naciskiem na wykorzystanie w słuchaniu muzyki (kino będzie tylko przyjemnym dodatkiem). Jeśli chodzi o preferowane gatunki myzyczne to jest to spory miks. Muzyka na codzień to radiowe 'hity', w wolnych chwilach r&b, muzyka instrumentalna, przyjemne beaty z ciepłym basem, muzyka klubowa, czy też szeroko pojęta muzyka lat 80'. Budżet na ten cel to około 2 tys zł.
Pokój jakim dysponuje to ok 15m2 (prostokąt).
Licze na Wasze doświadczenie i chęć doradzenia w doborze. Chciałbym nieco zawęzić krąg poszukiwania, by wiedzieć jakie modele wybierac do odsłuchu.

Z góry dziękuje za zaangażowanie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tego rodzaju muzyki byłbym za Dali Concept i JBL Studio.
Dopytaj Blackninja na PW . Myślę że powinieneś się zmieścić w klasie cenowej.
 

Fab

New member
Dzięki za wszyskie propozycje, nie omieszkam sprawdzić jak te modele sprawdzą sie z HK. Wczoraj udało mi się nieco 'przesłuchać' w MM takie kolumny jak wharfedale diamond 10.6 i canton GLE 490.2. Wiem, że ten canton to nie ta półka cenowa, ale chciałbym zapytać Was o zdanie na temat tych modeli. Z tego co sprawdziłem nieco taniej można kupic poprzedni model cantona GLE 490, bądź niższy GLE 470.2. Przyznam że pozytywne wrażenie na mnie zrobiły owe 490.2
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale faktycznie chcesz podnieść klasę cenową ? Wówczas dostaniesz zupełnie inne oferty .
 

Max78

New member
Concepty Dali są ciekawe - porównywałem je (niestety na Denonie) z Wharfedale Diamond (HCP), Dali Ikon 6, Dali Concept, Kef'ami (2 modele, ale oznaczeń nie pamiętam). Z Denkiem Concepty (i Ikon'y) zagrały najprzyjemniej - lekko, rześko, zwarcie, beż mułowatości, jakie miały (z Denkiem) Warfedale Diamond :)
Jak masz gdzie, to posłuchaj Conceptów. Set 5.0 można dostać za mniej niż 3kPLN. Zestaw Stereo pewnikiem ok 1500-1700.
Gadaj z BlackNinja - ma dość dobre ceny :) -> Znajomi odsłuchali trochę sprzętów, a zakup wyszedł im najtaniej u niego.
 

Fab

New member
Może tak drastycznie ceny nie bede podnosić ale powiedzmy 2,5k to takie maksimum. W takiej cenie mniej wiecej można dostać te GLE 470.2, zreszta 490.2 byłby chyba za duże na mój pokój. Pytanie czy 470.2 graja podobnie co 490.2. Niestety słuchałem ich na jakimś ampli onkyo. Czy w ogóle zawracać sobie nimi głowe?
Przyznam, że powoli zaczynam sie dezorientować w tym wyborze. Na początku myślałem o tych diamond 10.6 i ew. jbl es80, ale celowo nie podawałem moich 'typów' żeby niczego nie sugerować, ale im dalej sie w to zagłębiam to odchodze od pierwotnych celów i trace faworytów :)
 

Fab

New member
Aha dodam jeszcze, że jestem estetą, także przykładam duzą wage do wyglądu kolumn :) oprócz tego, że mają dobrze zagrać to traktuje je również jako mebel, więc musza miec to 'coś', a to nie ułatwia sprawy wyboru :]
 
Ostatnia edycja:

Trakkah

New member
Wybór kolumn jest spory... Więc nie pozostaje nic innego jak udać się na odsłuch i posłuchać kolumn ze sprzętem który masz...
Praktycznie każda wymieniona tutaj kolumna warta jest zainteresowania. Każda ma swoje plusy i minusy i to Ty musisz wybrać tą która dla Ciebie będzie grała najlepiej :) Typy masz podane, sporo ich ale listę możesz uszczuplić odrzucając te co Ci się nie podobają z wyglądu ;)
 

Fab

New member
Po wszystkich poradach, śledzeniu internetu i wizytach w sklepach do odsłuchu wybrałem głównie trzy modele:
- Monitor Audio BX5
- Kef C7
- Canton GLE 470.2
Oczywiście nie odmówie przesłuchania innych zestawów dla porównania.

Jakieś porady, uwagi? Podejrzewam, że dopiero po odsłuchu będę mieć realne podejście w ostatecznym wyborze. Nie wykluczam, że zupełnie zmienią się moi obecni faworyci :]
 

Fab

New member
Niestety nie mam możliwości odsłuchu tego modelu :/
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry