Hitachi vs reszta świata

Morvan

New member
Cześć,
Gwoli wprowadzenia stoję przed wyborem nowego TV. w dużym skrócie pomijając "delikatną wymianę zdań" (którą przegrałem) z moją lubą co do wielkości - szukamy 65":


4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? tylko na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? jakość obrazu (rozdzielczość tonalną) i HDRu, dobry procesor dźwięku DTS + najchętniej z Atmosem (do Netflixa oczywiście, bo BR i PC i tak się łączy z ampli)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: PC + BR (+Netflix)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Amplituner DTS + Atmos, PC
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? ~4
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC - jeśli tak to ile % dziennie? Tak. 0-4h dziennie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? rozmycie obrazu, stuttering, pixeloza przy słabszym sygnale HD
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 6500

Przeczytałem cały internet od deski do deski i wydawało mi się, że wiem, że chcę LCD - testy w sklepie pokazały relatywnie to samo. W rażąco jasnych MediaMarktach czerń była czernią, nasycenie dużo za duże w każdym wariancie, bandingu nie widać, a i podświetlenie nie powodowało problemów... do czasu...
Stąd pierwotny wybór wahał się pomiędzy 65XF9005 a 65SM9010
jednak obejrzałem dwa ciekawe filmy o projekcji czerni (akurat w grach) : np. youtube.com/watch?v=H3Cb72KmHv0

które jasno pokazały, że jednak OLED to jedyny słuszny kierunek, nawet w moim budżecie jest jedynym rozsądnym. I tutaj trafił Hitachi ze swoją dość dobrą *(w testach) matrycą.

Kiki już ma mnie dosyć bo piszę do niego milion razy dziennie więc może go odciążę i WAS poproszę o słowo komentarza.
Czy Hitachi 65 HL9000 czy cokolwiek innego (np starszy model LG?) czy jednak Sony XF to też dobry pomysł i to strefowe wygaszanie działa dobrze? Zaznaczam, że budżet to MAX 6500 i to najchętniej minus 1000zł promocji... (mam nadzieję, że już kiki pomoże z ceną ;) )

Tak więc doradźcie i co myślicie o Hitachi?
:blagam::blagam::blagam::blagam:

ps. wybaczcie, że się tak rozpisałem ;)
ps2. HL9000 ma też dość duży InputLag - co przy dość częstym graniu możebyć upierdliwe, jednak dla dużej różnicy jakości zwłaszcza ciemnych scen chyba będę w stanie to przeboleć.

ps3 - czy to prawda, że OLEDY bardzo tracą szczegóły w cieniach? i ciemne sceny, gdzie w cieniach coś powinnobyć jeszcze widać, ściemniają do zera vs LCD?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Żaden telewizor w klasie cenowej - jak Hitachi 65HL9000 , czyli 5999 zł nie zagra lepiej co do jakości obrazu.
Oled jest Oled.
Jeśli grasz 4 godziny dziennie - to Oleda bym odpuścił jednak !

Z modeli lcd, które podałeś i Sony i LG Sm9010 grają w klasie lcd bardzo dobrze. Nowe model możesz korzystać z nowego programu zakupowego "Piątka Loco" Podaj maila na PW to wyślę Ci program i sam wybierasz upust jaki chcesz.

Oled po kalibracji mają wysoką skalę szarości. Jesteś niebieski więc kalibrację masz gratis.
Do grania LG jest idealny szczególnie w wynegocjowanej cenie.


.
 

Morvan

New member
Hej @Kiki,
a czy coś poza Input Lagiem/response time matrycy jest przeciwko temu ekranowi do gier i filmów?
czas 4h to taki względny max. które przy deszczowym weekendzie zdarza się nam zasiedzieć przy jakimś RPGu :)

Mailami Cię zasypuję nabieżąco, a i program znam. Więc nie wiem co więcej mógłbym napisać. Trochę nie wiem jak wyczytać, które modele są już nowe biorąc pod uwagę, że jesteśmy w środku cyklu życia.

Czu są jakieś inne nowe modele w okolicach 6k, które mógłbyś polecić do powyższych zastosowań?

A co inni uważają?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz całą litanię modeli dobrych do grania 65"
LG 65 SM8600
LG 65SM 8200
LG 65SK8000
LG 65Sk8100
Philips 65PUS8303
Sony 65Xf9005
Samsung 65Q60
 
Do góry