Heco monitory

ikar1975

Active member
Bez reklam
Panowie czy ktoś z Was odsluchiwal może Celany gt32 oraz nowsze Revolution 3?
A jeszcze lepiej porównywałes razem, jeśli tak to jak możecie określić ich brzmienie i jakiego wzmaka nie widzicie by im partnerował. Pzdr
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem czy Ciebie to utysfakcjonyje ale slchalem Heco Celan GT 302

Największe pozytywne wrażenie wywołały u mnie kolumny Heco ,z upływem czasu szczęka coraz bardziej opadała.Zachwyca bas - bardzo trudno uwierzyć ,jak może być dobry z głośnika o średnicy 13cm.Nie dość ,ze silny i głęboki to na dodatek znakomicie rozplanowany bez efektu dudnienia czy nadmiernej twardości,już przy lekkim odkręceniu potencjometru głośności czuć go na ciele .Tony wysokie eleganckie ,podane z umiarem bez przerysowań .Używając gniazda +2db dźwięk odebrałem jako bardziej dobitny i nasycony ,ale przy normalnym połączeniu był bardziej miękki i naturalny ,i głównie w takiej konfiguracji odsłuchiwałem kolumny .Sama obecność dodatkowego gniazda to naprawdę dobra rzecz ,na pewno wiele osób skorzysta z tego sposobu podłączenia .Takie podłączenie daje też możliwość dodatkowej korekcji w przypadku ograniczonego przetwarzania wysokich tonów przez zestaw .Kolumny bardzo dobrze prezentują przestrzeń ,dźwięk odrywa się od głośników ,scena jest szeroka z wyraźnie zaznaczona głębią.Moim zdaniem to właśnie kolumny Heco Celan GT-302 są najbardziej wartościowym składnikiem tego zestawu - świetna budowa ,bardzo dobre przetworniki dźwięk wyważony i kompletny ,cóż mogę więcej napisać ? .BRAWO HECO !
(Przedruk testu z mojego bloga)
 
Ostatnia edycja:

ikar1975

Active member
Bez reklam
No faktycznie 302 literówka 😁
A myślisz że z atollem zagra?
Miałem ms500 i źle nie było myślę że z 302 to duży krok do przodu. Pzdr
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Przemku Celan gt302 nie ma midwoofera 17cm ?

Zgadza się ,przepraszam za błąd w opisie .Głośnik niskotonowy ma ciekawie zaprojektowany układ napędowy na który składa się zlinearyzowany system magnesów ,dźwięk jest naprawdę mocny jak na kolumny o takich gabarytach .Fajne w tych kolumnach jest dodatkowe gniazdo +2db sprawdza się to szczególnie przy "ciemniejszych systemach"
Kolumny spokojnie zagrają z Atolem ,ogólnie są łatwe do wysterowania ,ale warto jak zwykle odsłuchać je przed ewentualnym zakupem .Jeżeli będziesz mieć okazję przyjrzyj się bliżej innej konstrukcji - Elac Debut B6 słuchałem tego i mam bardzo dobre zdanie o tych kolumnach
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Dziękuję.
Jak już pisałem miałem ms500 z atollem i źle nie było, ostatnio epizod z dynaudio x14 który skończył się szybką sprzedażą brzmienie nie do zaakceptowania dla mnie. Pzdr
Mam pewne ograniczenia a mianowicie biały kolor co zwęża krąg zainteresowań.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Dynaudio to kolumny dla bardziej doświadczonych słuchaczy ,Heco Celan to zupełnie inna kategoria i inne granie ,zapewne wielu osobom przypadnie do gustu bo mnie się podobały .To też poukładany dźwięk ,to nie jest tzw" Niemiecka szkoła brzmienia" czyli podbite skraje pasma ,bas jest mocny ale naturalny na drugim skraju pasma też bardzo dobrze - wysokie tony delikatne,detaliczne bez akcentowania sybilantów przy wokalach żeńskich
Jeszcze jedna sprawa - najlepiej te kolumny grają w tzw.ustawieniu swobodnym kiedy są odsunięte od ścian ,dźwięk jest wtedy swobodny ,w nagraniach jest dużo powietrza .Ogólnie myślę, że warto się zainteresować
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Doświadczonych?
Robiliśmy porównanie z Kolegami i według wszystkich są przeszacowane 😉 po prostu oczekuje innego grania. Pzdr
 
Do góry