HDR-HC7E i błędne odwzorowanie kolorów ?

Nazir

New member
Witam.

Dopiero co zakupiłem Sony HDR-HC7E i długo czytałem forum zanim zdecydowałem się na ten model, między innymi żeby was nie zalewać setnym pytaniem w rodzaju jaka kamerka za.... :)

Właśnie mają dotrzeć kontroler firewire na PCI i dwie kasetki na początek. W międzyczasie zacząłem czytać instrukcję i testować na sucho sprzęt.
I tutaj mam pytanko i prośbę o pomoc. Mianowicie porównuję obraz z wyświetlacza LCD lub z wizjera z tym co jest w rzeczywistości zauważam różnice w inyerpretacji kolorów kamery.

I tak. Firanki mam w kolorze pastelowym, a na kamerce obserwuję podbicie różowego, właściwie są lekko różowe. Podobnie jest na innych przedmiotach. Twarz osoby na którą kadruję także jest nienaturalnie zaczerwieniona. Podłoga także nie jest słomkowa tylko lekko ruda.
Próbowałem korygować różnymi paskami : balansu bieli, kolorów kamery i koloru LCD... i jedyne co osiągam to bledszy lub żywszy kolor, jaśniej ciemniej, ale wciąż obecna jest fałszywe interpretacja np: różu zamiast pastelu.

Proszę o odpowiedź czy ta kamera tak ma i taki jej urok, czy raczej jest uszkodzona, a może ja mam za mało praktyki abym sobie mógł z tym poradzić ?
Kamerkę kupiłem w sklepie internetowym (wczoraj dotarła) i nie wiem co dalej.


pozdrawiam
 

mariof

New member
Bez reklam
LCD kamery pełni rolę pomocniczą..., jak wygladają kolory we wizjerze i, co najważniejsze - jakie jest nagranie? Pomanipuluj także przy x.v - niby nie ma to nic do rzeczy ale... .
PS kolory na LCD kamery nie są naturalne, dotyczy to wszystkich kamer, a na pewno amatorskich. Ważniejsze - czy przy manualnej zmianie ostrości podgląd jest pomocny,
 

Nazir

New member
Dziękuję za odpowiedź. Mam już kasetki i kontroler firewire więc dziś jeszcze sprawdzę. Jeśli będzie źle to nadal będę drążył.

pozdrawiam.
 
Do góry