HDMI i STEREO

Titan2005

New member
Witam

Mam pytanie do użytkowinków posiadających odtwarzacze DVD lub Blu-ray z wyjściem HDMI. Czy po podłączeniu kabla HDMI reszta wyjść w odtwarzaczu zostaje wyłączona ? Gdyż chciałem kupić Odtwarzacz DVD lub Blu-ray i TV LCD. Poprostu chciałem puścić obraz przez kabel HD, a dzwięk Stereo przez chinche do Wzmacniacza.(wiadomo nie ma we wzmacniaczach wej/wyj HDMI)

Pisze ten post gdyż tak mi powiedział jeden sprzedawca w sklepe RTV.

Prosze o pomoc :confused:
 

MARKO-70

New member
HDMI stereo

Cześc
Najlepiej zrobisz jak audio podłączych kable coaxialnym ewentualnie optycznym jeżeli masz takie wejścia . Poczytaj także dokładnie instrukcję obsługi DVD tam jest wszystko dokładnie opisane wraz z rysunkami:???: .
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Jeśli podłączysz kalblem HDMI to reszta wejść nie zostanie wyłaczona, jak mam HDMI do ampli (obraz i dźwięk), komponent do TV - obraz jak słucham muzyki + coaxial do ampli (idzie dźwięk) do słuchania muzyki i oglądania DVD audio. Przypisałem to pod dwa rózne wyjścia ponieważ mam inne ustawienia do oglądania filmów i słuchania muzyki.
Miałem też puszczone L+R z DVD do ampli (analog), ale dla mnie lepszy dźwięk po coaxial.
Pozdrawiam
 

pisk

New member
gilek1975 napisał:
Jeśli podłączysz kalblem HDMI to reszta wejść nie zostanie wyłaczona

Nieprawda, znam co najmniej jedno urządzenie (co prawda nagrywarka), która po włożeniu kabla HDMI w gniazdo odcina sygnał na pozostałych wyjściach.

Więc zawsze należy zweryfikować na żywym organiźmie.
 

adam79

New member
Witam,

Podzielę się swoimi spostrzeżeniami w tej materii...

dvd + ampli Onkyo połączone coaxialem komunikowały się wyśmienicie. Ampituner sam przestawiał się na format Dolby D kiedy wkładałem płykę z filmem. Po podłączeniu LCD kablem HDMI już tak sie nię dzieje. Sam muszę ustawić sobie format dźwięku w ampitunerze.

pozdrawiam
A.
 

cx77

New member
dv-sp404e a hdmi

adam79 napisał:
Witam,

Podzielę się swoimi spostrzeżeniami w tej materii...

dvd + ampli Onkyo połączone coaxialem komunikowały się wyśmienicie. Ampituner sam przestawiał się na format Dolby D kiedy wkładałem płykę z filmem. Po podłączeniu LCD kablem HDMI już tak sie nię dzieje. Sam muszę ustawić sobie format dźwięku w ampitunerze.

pozdrawiam
A.

według moich spostrzeżeń po podłaczeniu tego dvd do telewizora kablem hdmi na wyjściu coax jest dostępny jedynie dzwięk w formacie 2.0. :( jedynym sposobem na uzyskaniu dzwięku wielokanałowego DTS czy też DD jest wyłączw ustawieniach dzwięku via HDMI:(
 

adam79

New member
cx77 napisał:
według moich spostrzeżeń po podłaczeniu tego dvd do telewizora kablem hdmi na wyjściu coax jest dostępny jedynie dzwięk w formacie 2.0. :( jedynym sposobem na uzyskaniu dzwięku wielokanałowego DTS czy też DD jest wyłączw ustawieniach dzwięku via HDMI:(

Nie wiem czy w takim przypadku jest dostepny tylko dźwięk w formacie 2.0 bo u mnie wszystkie opcje PLII i DTS były dostępne, niemniej jednak skorzystałem z twojej wskazówki i okazała się, że po zmianie ustawień audio - hdmi out w opcji wyłączone wszystko wróciło do normy tzn. amplituner przestawia się sam w tryb Dolby D
Dzięki za wskazówkę:D
 
Do góry