HDMI i rwący sie dźwięk

ftomekk

New member
Witam.
Pare dni wstecz kupiłem telewizor Sony Bravia 40.
Podpiałem go do komputera średniej jakości kablem DVI-HDMI o długości 10 m.
Przepiękny obraz uzyskałem od razu ,aby uzyskać głos przez wyżej wymieniony kabel zrobiłem przejściówkę ze spdif z płyty głownej do spdif na karcie graficznej. Po dwóch dniach bojów :) dźwięk pojawił sie w końcu w głośnikach telewizora.Byłby to szczyt moich skromnych marzeń,gdyby nie fakt,że potrafi on co kilkanaście sekund zaniknąć na ok.jedną sekundę.Obojętnie czy jest puszczony z subedita,foobara czy WMP.
Próbkowanie we właściwościach karty dźwiękowej zmiejszyłem na 44,1K Hz i właśnie na tym najmniejszym ,mozliwym do ustawienia próbkowaniu,dźwiek przycina najrzadziej.Na wyzszych przycinanie jest bez przerwy.
Parametry komputera:
Procesor Athlon 64 x2 6000
Płyta głowna GIGABYTE ze zintegrowana karta dźwiękową Realtek
Karta graficzna Gforce 9800Gt
Dwa dyski Seagate -oba oczywiście dzialaja w Ultra DMA
4 gb ram
windows XP +SP3
podstawowe kodeki ACE Mega Codec Pack+ffdshow pack

Powodem rwania dźwięku nie jest obciążenie procesora ,podczas "szarpnięcia" nie ma zwiększonego zużycia.

Czy jest ktoś zdolny podpowiedziec mi cos konstruktywnego?
Może istnieje programowa mozliwość zmniejszenia próbkowania wyjścia SPDIF na mniej niz 44,1 ?

Bardzo proszę o podpowiedzi.

Serdecznie pozdrawiam.

Tomasz
 

mahe

New member
Z konstruktywna odpowiedzia będzie problem poza tym że sporo naczytałem się na temat problemów zwiazanych z przesyłaniem dzwięku przez HDMI.

Na twoim miejscu spróbowałbym sił z porzadna karta muzyczna a nie z ta zintegrowana na płycie. Być może to jest źródłem twoich problemów.
 
Do góry