Hdmi arc

Kozunek7

New member
Problem z HDMI ARC

WItam . jestem użytkownikiem Produktu jakim jest telewizor model: TX-50DXE720. Mój problem dotyczy współpracy odbiornika telewizyjnego z Soundbarem Yamaha model: YAS-207. W posiadanej przeze mnie konfiguracji okablowania oba urządzenia spięte są za pomocą przewodu HDMI. Wykorzystuję wyjście odbiornika telewizyjnego HDMI2(ARC) w celu możliwości sterowania Soundbarem . Problem polega na tym iż po poprawnym skonfigurowaniu połączenie (możliwość uruchamiania i wyłączania Soundbaru oraz regulacji głośności), po upływie doby podczas gdy telewizor oraz Soundbar pozostają w trybie STANDBY, telewizor nie wybudza Soundbaru ze stanu czuwania. Moim krokiem w celu wyeliminowania problemu z Soundbarem było podpięcie go do innego odbiornika produkcji Panasonic jaki posiadam (TX-L42ET60E), Jak i innych Producentów TV w takiej konfiguracji problem nie występuje. Podejrzewam problem w oprogramowaniu odbiornika TV (oprogramowanie jest aktualne . Podpowiem ze przywracałem ustawienia tv do fabrycznych nic to nie dało . Zakupiłem inny kabel hdmi posiadałem taki za 20 zł zmieniłem na taki za 60 zł :) moze nie jest to tez szczyt marzeń ale nic to w dalszym ciagu nie dało . Drodzy użytkownicy tego Forum moze ktoś z was cos podpowie . Prosze o Pomoc bo pomysły mi sie juz skonczyły . Mimo Wszystko stawiam że Tv i Soundbar działaja a błąd leży w tym ze czegos nie ustawiłem w Tv albo Soundbarze . TYlko CZego ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry