HDMI 2.1, 2.0b czy AOC ?

Archaon

New member
Muszę pociągnąć 8-10 m kabla HDMI, żeby połączyć PC z TV. TV daje możliwość wyświetlania obrazu 4K z Dolby Vision. Podobno dla obrazu 4k z HDR dobrej jakości już się przepustowość zbliża do 18Gb/s, czyli górnej granicy dobrego HDMI 2.0. Przy takiej długości kabla już mogą być problemy z przesłaniem obrazu.


Co teraz z tym zrobić ? Mam tydzień na decyzję.



Kabli 2.1 takiej długości w Polsce nie dostanę, a na aliexpress może być ryzykownie zamawiać, pomijając fakt, że w tydzień nie dotrze. Wzmacniaczy dla HDMI 2.1 nie widziałem.



Kabel 2.0b byłby jakąś opcją, żeby gry jakoś wyglądały na TV 65" w 4k, ale problem też dostać o takiej długości i też będzie strata przy 10m. Można podpiąć jakiś wzmacniacz, ale kabel będzie zamurowany, więc nie wiem, czy to dobra opcja. Jeśli dobra, to jaki wzmacniacz ? I gdzie ? Po 5m ?



Jest możliwość wykorzystania kabli hybrydowych optyczno-miedzianych, ale są drogie - najtaniej wypatrzyłem coś takiego (w linku dodać prefix allegro.pl)
/oferta/kabel-optyczny-hdmi-hybrid-2-0-sh-sphb0150-15m-8144704149
Warto ryzykować i dopłacić ? Jak mam się przekonać, że ten kabel faktycznie działa jak powinien ? W kablach premium mam certyfikat, który mogę potwierdzić QRcodem na odpowiedniej aplikacji. Nic nie wiem o firmie Spectronik, która podobno produkuje ten kabel.
 
Do góry