HDMI 1.3 a audio...

siwyyy77

Member
Laickie pytanie, skoro przez HDMI w najnowszej wersji idzie już sygnał audio (cyfrowy, skoro gniazdo jest cyfrowe) to czy rezygnując z polaczenie optycznego, coaxialnego tracę na jakości audio:confused:
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Stracisz na jakości tylko wtedy, gdy Twoje urządzenie nie obsługuje dźwięku przez HDMI. W każdym innym przypadku może być tylko lepiej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

siwyyy77

Member
pejotpe napisał:
W każdym innym przypadku może być tylko lepiej.

No to mnie troszkę zaskoczyłeś... sądziełm, że ten optyczny światłowód to najlepsze możliwe połączenie.

No to idąc dalej tym tropem. Mój przyszły zestaw;
-LCD Sony 32W5500 (obsługuje zapewne dźwięk po HDMI, bo słyszę przesyłany z Xtreamera)
-Mediabox UPC HD z nagrywarką (nie mam więc nie jestem pewien)
-Xtreamer (odtwarzacz multimedialny obsługuje)
-Amplituner A/V Onkyo 507 (nie mam jeszcze, kwestia dni)

W pierwotnej wersji miałem to podłączyć mniej więcej w sposób następujący;
XT--LCD kablem HDMI (obraz)
XT--A/V kablem optycznym (dźwięk)
UPC--LCD kablem HDMI (obraz i dźwięk)
A/V--LCD kablem optycznym (dźwięk)

Wspomniany A/V Onkyo ma 4xHDMI IN i 1xHDMi OUT, oraz optyczny i coax po 2 wejścia.

Czyli Twoim zdaniem lepsze bedzie połączenie;
XT--A/V kablem HDMI (obraz i dźwięk)
UPC--A/V kablem HDMI (obraz i dźwięk)
A/V--LCD kablem HDMI (obraz i dźwięk)

Tylko w tym przypadku oglądając teleexpres muszę mieć włączony A/V co troszkę mija się z celem bo w zupełności dźwięk z LCD wystarczy.
Więc może mała korekta;
UPC--A/V kablem optycznym (dźwięk)
UPC--LCD HDMI (obraz i dźwięk)

Zaczynam się gubić:oops:
 
Ostatnia edycja:

mundi21

New member
połącz UPC do lcd componentem i parą czinczy a reszta połączeń po hdmi w ten sposób jak wywnioskowałeś w swoim poście.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Podłącz tak, by było dobrze - jeśli nie potrzebujesz cały czas dźwięku przez ampli, to Twoja sugestia jest dobra (ta z UPC).

Jedynie w przypadku posiadaczy X360 polecałbym optyka (bo HDMI w tej konsoli to średnio funkcjonalny kikut - dźwięk jest, co dziwne, tylko w stereo - dla porównania PS3 oferuje dźwięk w każdym formacie w zasadzie tylko po HDMI - optyk jest nieco upośledzony i nie przepchniesz nim formatów bezstratnych HD).
 
Do góry