Hdcp?

kuzyn007

New member
Witam,

Planuje zakup telewizora 32 LG 350 w celu podłączenia go pod komputer stacjonarny na stałe. Czytając jego specyfikacje natknąłem się na HDMI/HDCP. Czytałem kilka artykułów o HDCP i z tego co udało mi się zrozumieć to jest sposób zabezpieczeń przed nielegalnymi kopiami blueray odtwarzanymi z portu HDMI w formacie HD.
Tutaj pojawia się moje pytanie... Czy mając komputer stacjonarny będę miał jakikolwiek problem z poprawnym połączeniem? Chodzi mi głównie o granie czy odtwarzanie blueray. Czy ta ochrona działa na nie legalne kopie czy też oryginalne płyty blueray będą miały ten problem? Nie rozumiem do końca tego systemu dlatego proszę o dokładniejsze wyjaśnienie co będzie, a co nie będzie działąło poprzez połączenie z komputerem stacjonarnym.

Kabel który będzie służył do połączenia to HDMI-HDMI 1.3b.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc,
Kuzyn007

EDIT:
Może być też tak, że kompletnie źle zrozumiałem sposób działania HDCP to z góry przepraszam:) Jest to dla mnie nowość i na kilku forach odradzają HDCP bez podania dokładnej odpowiedzi. Dlatego postanowiłem stworzyć ten temat. Udało mi się znaleźć oczywiscie na tym forum temat "HDCP czy lepiej BEZ" ale nie dało mi to odpowiedzi których oczekuje.
 
Ostatnia edycja:
Do góry